poniedziałek, 2 lipca 2018

"Piosenki dla dzieci na każdy dzień"


Jest wiele piosenek, które pamiętam z czasów dzieciństwa i do których mam nieustannie ogromny sentyment. Gdy usłyszę znaną melodię nuconą niegdyś przez rodziców uśmiech sam pojawia się na twarzy. Dziś, o ile pamiętam słowa, sama śpiewam je swoim maluchom. Piosenki są w końcu wspaniałym towarzyszem zabaw, spacerów, sprawdzają się w podróży, wieczorem i rano… Zainteresowała mnie niedawno publikacja, będąca dość pokaźnym zbiorem zarówno tych najpopularniejszych starych przebojów jak i współczesnych piosenek dla dzieci, pt. „Piosenki dla dzieci na każdy dzień”.

Jest to książeczka skierowana zarówno do dzieci jak i rodziców. Wszak aby nucić maluchom bądź śpiewać wraz z nimi sami musimy najpierw nauczyć się tekstu piosenki. W tej publikacji znalazłam piękny zbiór 60 utworów podzielonych na dwie części. Pierwsze 24 to przeboje przy których wychowywały się pokolenia Polaków, a dalsze 36 to współczesne piosenki dedykowane jakimś konkretnym okazjom bądź czynnościom. Są tutaj takie tytuły jak: Była sobie żabka mała; Stary niedźwiedź mocno śpi; Pieski małe dwa; Boogie-Woogie; Aaa kotki dwa. Z bardziej współczesnych tytułów znalazłam tu np. piosenki Wreszcie idę do przedszkola; Dzień Matki; Wigilia Bożego Narodzenia; Wielkanoc czy Dzień Pluszowego Misia. Natrafiłam więc w tej książce na wiele nieznanych mi utworów więc razem z dziećmi miałam okazję  poszerzyć również i swój repertuar ;)

To jednak nie wszystko co oferuje prezentowana książeczka. Oprócz tekstu piosenek do każdego utworu opracowany został również prosty zapis nutowy. Maluchy uczące się więc gry na jakimś instrumencie na pewno będą ochoczo z tego korzystać. Poza tym do śpiewnika dołączono dwie płyty z czego pierwsza zawiera wersje wokalne piosenek a druga karaoke czyli podkłady muzyczne przy których dzieci mogą śpiewać same urządzając sobie mini koncerty z przyjaciółmi i rodziną.

Bardzo spodobała mi się kolorowa szata graficzna śpiewnika, ilustracje są duże, wesołe i bardzo fajnie łączą się z dziecięcymi piosenkami. Cieszy również duży format publikacji, prosty układ, gruby papier i twarda oprawa, dzięki czemu książeczka się nie zamyka i wraz z dziećmi możemy pokusić się o zaśpiewanie lub zagranie ulubionej melodii co swoją drogą w naszej rodzinie jest zjawiskiem dość częstym i bardzo lubianym nie tylko przez najmłodszych ;)

Czy warto sięgnąć po tę książeczkę? Zdecydowanie tak. Sprawdzi się bowiem zarówno w domu jak i przedszkolu czy szkole. Mimo, iż sama większość tytułów zawartych w pierwszej części zbiorku znałam doskonale w dzieciństwie, teraz niestety nie potrafiłabym sama sobie wszystkich przypomnieć. Poza tym jest tu wiele piosenek nowych, atrakcyjnych dla dzieci ze względu na poruszaną w nich tematykę bliską każdemu maluchowi. Dodatkowo jej atutem są opatrzone nutkami teksty piosenek, które pomagają zaśpiewać je lub zagrać, no i oczywiście płyty z piosenkami i podkładami, które zachęcą do zabawy, śpiewania i tańczenia. Taki repertuar powinien znać każdy maluszek, dlatego gorąco zachęcam do zwrócenia uwagi na ten uroczy śpiewnik ;)Wydawnictwo: Greg
Oprawa: twarda
Format: 210 x 295 mm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2018
Cena: 24,95 zł


2 komentarze:

adobkosia pisze...

Mam pytanie: Kto śpiewa piosenki na płycie? Dzieci czy dorośli?
Pozdrawiam

Recenzje Emi pisze...

Jak dobrze pamiętam śpiewają dzieci. Pozdrawiam ;)