środa, 11 lipca 2018

"Koziołek Matołek i chytry lis" Kornel Makuszyński


Koziołek Matołek to postać do której mam ogromny sentyment. W dzieciństwie po prostu uwielbiałam jego przygody. Niedawno sylwetkę sympatycznego koziołka przybliżałam swoim dzieciom goszcząc w muzeum autora cyklu Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem. Ten popularny polski pisarz zasłynął miedzy innymi z takich utworów jak właśnie cykle o Koziołku Matołku i małpce Fiki-Miki oraz powieści "Szatan z siódmej klasy", "Awantura o Basię" lub chociażby "Panna z mokrą głową".

"Koziołek Matołek i chytry lis" to niewielka harmonijkowa książeczka dla dzieci. Na jej rozkładanych kartonowych stronach dzieci znajdą niedługą rymowaną historyjkę opisującą jedną z przygód Koziołka Matołka. Tym razem nasz bohater w trakcie swojej podróży do Pacanowa postanawia zwiedzić zoo. Spotyka tam niedźwiedzia, lwa, słonia i przebiegłego lisa. Jak skończy się ta przygoda i czego tym razem nauczy się koziołek tego nie zdradzę. Na pewno zapamięta tę lekcję na długo...

Po tę lekturę sięgnęłam z wielką przyjemnością i również z ochotą wysłuchały jej moje dzieci. Tekst jest melodyjny, przystępny i zabawny, dlatego każdy maluch wysłucha go z uwagą. Perypetie koziołka są natomiast tak barwne i niezwykłe, że nie sposób się od nich oderwać.

Książeczka wydana jest w małym formacie i świetnie sprawdzi się w przypadku najmłodszych dzieciaczków. Jest atrakcyjna również z tego powodu, że otwiera się jak harmonijka. Jeśli chodzi o ilustracje to są to oryginalne obrazy stworzone przez Mariana Walentynowicza, kolorowe, wesołe i naprawdę udane.

Przygody Koziołka Matołka to ponadczasowy cykl przy którym bawiło się już nie jedno pokolenie polaków. I choć książeczka o której dziś opowiadam jest tak mała i niepozorna to zdecydowanie potrafi ucieszyć niejednego czytelnika i to bez względu na wiek. Gorąco polecam ;)
Wydawnictwo: G&P
Rok wydania: 2018
Oprawa: książka całokartonowa
Liczba stron: 18
Format: 100 x 100 mm
Cena: 5,38 zł


Brak komentarzy: