wtorek, 17 kwietnia 2018

Muminki...


Muminki to jedne z moich ulubionych bohaterów z lat dziecięcych, dlatego postanowiłam przybliżyć ich przygody oraz sylwetki również moim dzieciom. Muminki stworzyła fińska autorka Tove Jansson i to właśnie one przyniosły jej największą sławę. W ręce czytelników perypetie Muminków trafiły po raz pierwszy w 1945 roku i szybko okazały się wielkim sukcesem pisarki. Na podstawie jej opowiadań wydawnictwo Egmont wydało właśnie dwie kolejne książki. Jesteście ich ciekawi?

"Muminek i urodzinowy guzik" to historyjka z której dowiadujemy się, że tytułowy bohater obchodzi urodziny. Dostaje w prezencie od Taty Muminka urodzinową kartkę, a od Mamy Muminka piękny złoty guzik do swojej kolekcji. Uradowany Muminek bardzo chciałby podzielić się z przyjaciółmi swoim szczęściem i pokazać im nowy guzik więc tuż po śniadaniu wybiega z domu. Niestety ani Włóczykij, ani Ryjek, ani Migotka i Mała Mi nie mają dla niego czasu. To są najgorsze urodziny Muminka. Czy tak było faktycznie?

"Muminek i Pieśń Oceanu" to lektura, która opowiada o pewnej wyjątkowej muszli. Otóż dawno temu Tama Muminka znalazł ją podczas jednej ze swoich podróży i teraz przypadkiem znów trafiła ona w jego ręce. Z muszli wydobywa się piękna Pieść Oceanu, którą słyszy jednak tylko znalazca muszli. Muminek wraz z przyjaciółmi postanawia również znaleźć sobie taką niezwykłą muszlę. Czy im się to uda?

Książki wydane zostały w dużym formacie. Tekst nadrukowano dużą czcionką więc obie historyjki czyta się ekspresowo. Są one przy tym zrozumiałe, pouczające, zabawne i ciekawe dla młodego czytelnika. Urzekają też piękne i proste zarazem, kolorowe ilustracje, które świetnie współgrają z tekstem. Przyjemnie było po latach powrócić do Doliny Muminków, która zupełnie nic a nic się nie zmieniła. Fajnie było też zabrać tam również swoje dzieci. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów ;)


Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 210 x 260 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2018
Cena: 12,75 zł / 1 szt.


Brak komentarzy: