piątek, 20 października 2017

"Stacyjkowo. Jak w zegarku. Dzień dobry, ciuchciaki!"


Od jakiegoś czasu moja pięciolatka uczy się posługiwać zegarkiem. To niełatwa umiejętność, ale ćwiczymy wytrwale i już widać tego efekty. Aby uatrakcyjnić jej naukę sięgnęłam po ciekawą pomoc jaką jest kartonówka pt. "Dzień dobry, ciuchciaki!".

Publikacja jest oczywiście opracowana na podstawie animacji, którą najmłodsze dzieci mogą śledzić na kanale MiniMini+ od kilku lat. Stacyjkowo to miasteczko, w którym mieszkają trzy młode jeszcze lokomotywy: Wilson, Koko oraz Bruno. Bohaterowie ci przeżywają liczne przygody, które zawsze są dla nich jakąś lekcją, a przy tym wspierają się w trudnych chwilach i nieustannie mogą liczyć na wspólną przyjaźń. 


Książeczka jest bardzo kolorowa, pełna pięknych ilustracji zaczerpniętych z bajki. Oprócz tego ma grube, kartonowe karty na których znajdują się krótkie opowiastki poświęcone bohaterom Stacyjkowa, którym towarzyszymy w różnych porach dnia. Odwiedzamy ich o 9 kiedy to ciuchciaki zaczynają zajęcia na torze szkoleniowym. Następnie o 11  towarzyszymy im w czasie godzinnej przerwy, a od 12 w codziennych obowiązkach... Czas ten pokazany jest każdorazowo na nadrukowanym zegarze ze wskazówkami, pod którym znajduje się informacja jak maluchy mają ustawić wskazówki aby wskazać odpowiednią godzinę. Poza tym na każdej rozkładówce znajdują się jakieś dodatkowe pytania do dzieci lub rozkład jazdy w Stacyjkowie. Oczywiście najważniejszym elementem publikacji, który zostawiłam sobie na koniec, jest sam zegar. Jego mechanizm nie działa na baterie. Rączką ustawiamy wskazówki, które kręcą się w kółko. Tarcza zegara jest bardzo prosta, bez zbędnych ozdób, które mogłyby komplikować naukę. Liczby oznaczające godziny są różnokolorowe. Przy takim zegarze i w towarzystwie ciuchciaków nauka jest więc bardzo przyjemna.


Bardzo spodobał mi się pomysł książeczki – zegara. Niewątpliwie zachęciła ona moją córkę do nauki połączonej z odkrywczą zabawą. Z taką lekturą nauka odczytywania godzin jest bardzo przyjemna. Jestem pewna, że po przygodzie z tą publikacją każdy maluch będzie mógł z dumą powiedzieć wiem, która godzina, czego serdecznie wszystkim życzę i zachęcam do zwrócenia na nią uwagi ;)


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 225 x 280 mm
Liczba stron: 20
Rok wydania: 2017
Cena: 24,99 zł


Brak komentarzy: