czwartek, 6 lipca 2017

"Zaopiekuj się mną. Jaśmin, nieśmiały kotek" Holly Webb


Lubicie opowieści o zwierzętach? A może szukacie lektur, które pomogą waszym dzieciom w zrozumieniu, że opieka nad nimi to bardzo odpowiedzialne i wymagające poświęcenia zadanie. Ile jednak radości daje posiadanie zwierzaka, tego nie da się nawet opisać. Fajną serią poruszającą ten właśnie temat jest bestsellerowy cykl książek dla dzieci Zaopiekuj się mną autorstwa brytyjskiej pisarki Holly Webb. Cały cykl liczy już ponad dwadzieścia tytułów i poświęcony jest perypetiom naszych domowych pupilów czyli kotków i psów.

"Jaśmin, nieśmiały kotek" to historia opowiadająca o losach tytułowego kotka oraz dziewczynki, która ponad wszystko marzyła aby móc się nim zaopiekować. Kociak przychodzi na świat w stadninie, w której Ewelina uczy się jeździć konno. Jego kocia mama nie jest kotem udomowionym, jest półdzika. Rodzice Eweliny nie są do końca przekonani czy poradzą sobie z opieką nad kotem, który jest płochliwy i raczej unika ludzi. Przed Eweliną poważne zadanie. Musi w ciągu kilku tygodni sprawić aby półdziki Jaśmin oraz jego rodzeństwo oswoili się z ludźmi tak aby każdy z nich mógł znaleźć dom. Tylko czy dziewczynce uda się tego dokonać?

Historia Jaśmina pokazuje młodemu czytelnikowi jak ważne jest aby poświęcić odpowiednio dużo czasu zwierzakowi, szczególnie takiemu, który boi się ludzi i potrzebuje go na oswojenie się opiekunem. Ewelina bardzo pragnęła mieć kotka, ale po wielu prośbach i namowach straciła już nawet nadzieję, że kiedyś będzie go miała. Gdy jednak ten niespodziewanie pojawił się w jej ogrodzie z utęsknieniem wyczekiwała kolejnych wizyt. Opiekowała się zarówno mamą kociaków jak i jej maluchami pomimo iż nie była pewna czy uda jej się oswoić je wystarczająco aby mogły zamieszkać w domu z ludźmi. Takie poświęcenie bardzo się opłaciło...

Książka opowiada uroczą historię a jej łagodna forma i zrozumiały język z pewnością zachęcą dziecko do czytania. Lektura jest ciekawa, pozbawiona zbędnych opisów, także z pewnością nie znudzi malucha. Losy Jaśmina bardzo zaciekawiły moją córkę tym bardziej, że uwielbia koty i historie im poświęcone czyta zawsze z ochotą. Sporych rozmiarów czcionka ułatwia natomiast to czytanie i w sumie wraz z córką pochłonęłyśmy książkę ekspresem. W końcu zwierzak w życiu dziecka nierzadko zajmuje bardzo ważne miejsce ucząc go jednocześnie odpowiedzialności, sumienności i poświęcenia. Myślę, że każde dziecko powinno tego doświadczyć.

Polecam tę lekturę wszystkim maluchom lubiącym opowiadania o zwierzakach. Książka jest ciekawa i niezbyt długa za to pouczająca, wartościowa i bardzo emocjonująca ;)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka
Format: 128 x 197 mm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2017
Cena: 11,24 zł

Brak komentarzy: