środa, 5 lipca 2017

"Świnka Peppa. Opowieści na dobranoc. O złotych butach Peppy"

Lektury przybliżające perypetie sympatycznej Świnki Peppy to w naszym domu pewniak, dlatego nieustannie powiększamy biblioteczkę o kolejne poświęcone właśnie nim tytuły. Tym razem w nasze ręce trafiła dużych rozmiarów książka dla dzieci pt. "Świnka Peppa. Opowieści na dobranoc. O złotych butach Peppy".

W tej lekturce dzieci przeczytają o fantastycznym Wielkim Konkursie Skakania po Kałużach, w którym Peppa oczywiście zamierza wziąć udział. Przed konkursem świnka ćwiczy skakanie wraz z przyjaciółmi. Gdy wszyscy robią sobie przerwę i idą napić się soku okazuje się, że niezwykłe złote kalosze Peppy gdzieś zniknęły. Szybko udaje się też odkryć sprawcę kradzieży, którym jest kaczka. Jak jednak sprawić aby oddała ona kalosze Peppie? Czy małej śwince uda się odzyskać je na czas i wystartować w konkursie?

Historyjka jest prosta i krótka, kilkuminutowa. Jej treść jest natomiast bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków. Peppa podsuwa też maluchom fajne pomysły zabaw bo jak tu nie lubić skakania w kaloszach po kałużach, szczególnie teraz latem gdy aura wyjątkowo sprzyja tego typu zabawom?

Lektura taka jak ta uprzyjemnia dzieciom wolny czas i jest jakże fantastyczną alternatywą dla bajki w TV. Książeczkę można przecież zabrać wszędzie ze sobą i przeczytać zawsze gdy będziemy mieli na to ochotę. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV, a urocze i duże wydanie przyciągnie do lektury wszystkie dzieci.

Myślę, że tego typu książeczki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od ekranów TV, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami oraz okazją do rozwijania wyobraźni i to niekoniecznie w domu. Nie pozostaje mi już nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po ten właśnie tytuł. Na pewno taka lektura ucieszy najmłodszych a już na pewno wywoła wielki uśmiech na twarzach wszystkich małych sympatyków świnki Peppy ;)
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 265 x 260 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2017
Cena z okładki: 14,99 zł
Cena w księgarni Tania Książka: 11,24 zł


Brak komentarzy: