niedziela, 16 lipca 2017

Świnka Peppa bawi i uczy...


Świnka Peppa znów zawitała do naszego domu. Znów miłe zaskoczenie - serie, których dotąd nie znaliśmy ogromnie przypadły nam do gustu. Bawimy się, czytamy i uczymy a wszystko to wraz z sympatyczną Świnką Peppą. I jak tu jej nie lubić? ;)"Świnka Peppa. Lato pełne przygód" to książka, na którą składają się dwie odrębne historie. Najmłodsi sięgając po lekturę wezmą udział w fantastycznych przygodach jakie przytrafiły się Peppie w czasie lata. Bohaterami pierwszej opowieści jest świnka Peppa oraz jej rodzina: mama, tata i braciszek George, a wszyscy razem wybierają się na wakacje do Włoch gdzie lecą samolotem... Druga historia jest kontynuacją pierwszej. Rodzina świnek dotarła już do domku w którym mieli spędzić wakacje, zwiedzają wspólnie okolicę, kąpią w basenie, zajadają pizzą i fantastycznie spędzają wolny czas...

"Świnka Peppa. Bardzo ważne sprawy. Lubię jeść warzywa" to historyjka opowiadająca o tym jak rodzina świnek przygotowywała pyszną warzywną sałatkę. Peppa i George sami wybierali na ogródku składniki do niej. Gdy w końcu sałatka trafiła do miski i znalazła się na stole George nie chciał jej zjeść gdyż jak twierdził nie lubił warzyw. Czy rodzinie świnek udało się namówić go do ich spróbowania?

Historyjki są proste i krótkie, kilkuminutowe. Ich treść jest bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków, a tematyka przyziemna i pouczająca. Mamy wakacje więc wszelakie książeczki o tejże tematyce są teraz jak najbardziej pożądane. Z kolei temat lubienia czy też nielubienia warzyw również jest tematem ważnym i wartym zgłębienia. Świnka Peppa podsuwa niejako fantastyczny sposób na niejadka proponując maluchom aby same skomponowały składniki sałatki warzywnej a następnie spróbowały tak przygotowanego dania. 
Świnka Peppa. Lato pełne przygód
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: twarda
Format: 245 x 245 mm
Liczba stron: 40
Rok wydania: 2017
Cena: 19,99 zł

Świnka Peppa. Bardzo ważne sprawy. Lubię jeść warzywa
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 219 x 168 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena: 6,99 zł

 ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~


"Świnka Peppa. Bajkowa Akademia" to kolejny dowód na to, że świnka Peppa jest fantastyczną towarzyszką zabaw. Wewnątrz tej kolorowej teczki na najmłodszych czekają trzy małe książeczki edukacyjne. Zestaw ten przybliży maluchom takie zagadnienia jak sport, przyroda oraz liczby.

Każda z książeczek składa się z dwóch części. Część pierwsza to coś w rodzaju obrazkowej encyklopedii tematycznej dla najmłodszych. Maluchy w zależności od tytułu poznają dzięki temu najróżniejsze sporty, ciekawostki przyrodnicze oraz liczby w zakresie od 1 - 12. Na okładce zauważyliście zapewne miejsce na nożyczki. Otóż w tym miejscu strona po stronie należy rozciąć/oderwać drugą część karteczek stanowiących drugą część książeczek. Gdy to zrobimy otrzymamy maleńkich rozmiarów książeczkę edukacyjną oraz luźne karteczki z różnorakimi zadaniami dla dzieci. Są tu dla przykładu labirynty, kolorowanki, proste działania, rysowanie po śladzie, tworzenie zbiorów i wiele innych ciekawych ćwiczeń dla maluchów. O nudzie na pewno nie może być mowy ;)

Oczywiście nie trzeba oddzielać kartek w książeczkach jeżeli nie chcemy. Możemy to też robić sukcesywnie gdy np. rozwiążemy jakieś zadanie albo możemy pozostawić je tak na stałe. Prosty, przejrzysty i zrozumiały dla dzieci układ oraz pełne kolorowych ilustracji strony z ulubionymi bohaterami w roli głównej to świetny sposób na zabawę dla dzieci, w którą sprytnie wpleciono elementy edukacyjne. W towarzystwie Pappy naprawdę przyjemnie mija wolny czas. Książeczki takie fajnie sprawdzą się w podróży gdyż są ciekawe a ponadto małe i nie zajmą wiele miejsca w plecaku, ale i w domu gdy nasze maluchy narzekają na nudę. Na pewno będą wielką gratką dla małych miłośników sympatycznej świnki i fanów bajki. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie sięgają po takie krótkie, niezobowiązujące książeczki aktywizujące i ćwiczą zdolności manualne, uczą logicznego myślenia i bawią z ulubionymi bohaterami. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów. Dobra zabawa gwarantowana ;)
Świnka Peppa. Bajkowa Akademia
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: teczka
Format: 220 x 280 mm
Liczba stron: 120
Rok wydania: 2017
Cena: 19,99 zł


Brak komentarzy: