czwartek, 27 lipca 2017

"Stacyjkowo. Ruszać czas. Wielki wyścig. Tom 14"


Na kanale MiniMini+ od kilku lat najmłodsi mogą śledzić perypetie sympatycznych bohaterów Stacyjkowa. Wszystkich fanów bajki, ale także dzieci, które nie kojarzą jeszcze jej bohaterów zachęcam do zapoznania się z interesującą serią książeczek opracowaną na motywach tejże animacji pt. "Stacyjkowo. Ruszać czas!". Jesteście ciekawi co skrywa najnowszy 14 tom zatytułowany "Wielki wyścig" ?

Otóż jak zapewne wiecie Stacyjkowo to miasteczko, w którym mieszkają trzy młode jeszcze lokomotywy: Wilson, Koko oraz Bruno. Bohaterowie ci przeżywają liczne przygody, które zawsze są dla nich jakąś lekcją a przy tym wspierają się w trudnych chwilach i nieustannie mogą liczyć na wspólną przyjaźń. Tym razem wokół Stacyjkowa odbywa się wielki wyścig. Dotąd Hektor nie miał sobie równych, wygrywał każdy z nich. Ciuchciaki ochoczo zabrały się do treningu. Czy w końcu znajdzie się ktoś kto pokona Hektora? Czy pomoc przyjacielowi jest ważniejsza od wygranej? Koniecznie zajrzyjcie do książki aby się o tym przekonać...

Prosty, przejrzysty i zrozumiały dla dzieci układ, tekst na boku stron, umieszczony w ramkach oraz pełne kolorowych ilustracji karty z ulubionymi bohaterami w roli głównej to świetny sposób na zabawę dla dzieci, w którą sprytnie wpleciono elementy edukacyjne. Bohaterowie Stacyjkowa, podobnie jak dzieci, ciągle się przecież uczą, odkrywają świat a maluchy wsłuchując się w ich przygody uczą się go razem z nimi. Książeczka będzie wielką gratką dla małych miłośników pociągów oraz oczywiście fanów bajki. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie sięgają po takie krótkie, niezobowiązujące lektury, dzięki którym mogą nie tylko na ekranach TV, ale również i poza domem spędzać wolny czas w towarzystwie ulubionych bohaterów. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po prezentowany tytuł. Dobra zabawa gwarantowana ;)

Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 220 x 215 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Cena: 6,99 złBrak komentarzy: