niedziela, 23 lipca 2017

"Pakiet Księżniczki. Złota biblioteczka" Andrea Posner-Sanchez



Które dziecko, a szczególnie która dziewczynka, nie kojarzy księżniczek Disney'a? Każda z nich jest inna i każda, bez wyjątku, uwielbiana przez maluchy. Moje dziewczynki doskonale znają ich perypetie chociażby z ekranów TV, ale zawsze ochoczo sięgają po lektury obrazujące zarówno ich nowe jak i kultowe już przygody. W ten oto sposób nasza biblioteczka powiększyła się o kolejny fantastyczny tytuł tj. "Disney Księżniczka. Złota biblioteczka".

Na tytuł ten składa się jednak nie jedna a sześć oddzielnych książeczek tworzących fantastyczny zestaw. Trzy pierwsze pozycje wchodzące w jego skład to opowieści dobrze znane dzieciom tj. Zaplątani, czyli historia Roszpunki, Księżniczka i Żaba, to natomiast opowieść o marzycielce Tianie oraz Merida Waleczna. Kolejne trzy tytuły obrazują natomiast zupełnie nowe perypetie Kopciuszka, Ariel oraz Belli. Księżniczki wcielają się w nich w role opiekunek.

Tekst pojedynczych opowieści nie jest zbyt długi, kilkunastominutowy, a każda historia niewątpliwie potrafi wciągnąć młodego czytelnika, szczególnie dziewczynki. Księżniczki przedstawione są za każdym razem tradycyjnie jako postaci bardzo pozytywne a przy tym niezwykle piękne i dobre. Są przy tym odważne i pomysłowe i potrafią znaleźć wyjście z najbardziej beznadziejnej sytuacji. Akcja każdej opowieści toczy się wartko, nie ma w nich miejsca na długie i nudne opisy. Każdy tytuł wchodzący w skład zestawu poza fantastycznym tekstem bogaty jest w równie niesamowite, duże disneyowskie ilustracje, które są wspaniałym dopełnieniem tych ponadczasowych opowieści, historii o miłości, przyjaźni, marzeniach i poświęceniu. Bajki oczywiście dobrze się kończą a dobro triumfuje. Cóż można chcieć więcej?

Jestem pewna, że taki zestaw z powodzeniem zainteresuje wszystkie małe fanki disneyowskich księżniczek. Wizualnie i pod względem treści jest oczywiście bardzo dziewczęcy, wypada więc naprawdę interesująco. Warto przeczytać i przenieść się choćby na małą chwilę do magicznego świata Disney'a ;)







Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 144
Format: 165 x 202 mm
Cena detaliczna: 44,99 zł
Sklep Platon24: 30,14 zł


Brak komentarzy: