środa, 12 lipca 2017

Odkrywaj i poznawaj świat!Czy wasze maluchy miały kiedyś w rączkach atlas? Myślę, że już przedszkolakom można z powodzeniem zafundować pierwszy atlas przybliżający podstawowe wiadomości geograficzne, pokazujący świat, ale też odpowiednio dla nich przygotowany. Musi być wszak przystępny, dostosowany do młodszego odbiorcy i pełen atrakcji. Ciekawym pomysłem są najnowsze atlasy wydawnictwa Wilga pt. "Atlas flag świata" oraz "Atlas świata zwierząt", które łączą w sobie naukę z zabawą.

Atlas flag świata na swych kartach pokazuje dzieciom rozkład kontynentów na kuli ziemskiej a w dalszej części każdy z nich oddzielnie. Mapy są bardzo kolorowe, a każdy kontynent podzielony oczywiście na państwa, które się na nich znajdują. Tuż obok znajdują się podpisane nazwą miejsca na flagi każdego z pokazanych na mapie państw. Dzieci w każdym z nich muszą nakleić flagę wskazanego państwa co jest niewątpliwie ciekawym elementem edukacyjnym publikacji. Ponadto tuż obok map znajdują się krótkie informacje przybliżające podstawowe wiadomości o prezentowanym kontynencie.

Atlas świata zwierząt podobnie jak poprzedni w pierwszej kolejności przedstawia dzieciom mapę całego świata, a w dalszej części oddzielnie każdy z kontynentów. Mapy są bardzo ciekawe i tutaj nie ma już podziału na państwa. Wzbogacone je natomiast różnorodnymi ilustracjami zwierząt zamieszkujących dane terytorium. Wszystkie ilustracje są podpisane nazwą zwierzaka, nie  wszystkie są jednak kolorowe. Dzieci w każdym z takich miejsc muszą nakleić właściwe zwierzę co jest niewątpliwie ciekawym elementem edukacyjnym publikacji. Ponadto tuż obok map znajdują się krótkie informacje przybliżające podstawowe wiadomości o zwierzętach charakterystycznych dla danego kontynentu.

Bardzo spodobała mi się takie wersje atlasów. Wiadomości przedstawione są w nich bardzo przystępnie a barwna szata graficzna ułatwia dodatkowo ich zrozumienie i zapamiętanie. Fajnie, że maluchy mogą łączyć kraj z jego flagą, zwierzęta z ich naturalnym miejscem zamieszkania gdyż w ten sposób mają okazję poznać wiele z nich, dowiedzieć się jak wiele jest różnych krajów/zwierząt i jak wielki jest świat. W zwykłym atlasie na pewno nie odczytywałyby pojedynczo nazwy każdego z państw i nie byłyby w stanie wskazać gdzie mieszkają np. renifery, goryle czy pieski preriowe. Patrzyłyby na całokształt. Tutaj dzieci odbywają prawdziwą podróż, przemierzają kontynenty zatrzymując się w najróżniejszych miejscach. Pomysł jest naprawdę rewelacyjny.

Do sięgnięcia po tak fantastyczne pozycje książkowe chyba nie muszę nikogo zachęcać. Nie często trafiają się tak ciekawie wydane atlasy. Zazwyczaj są one dla maluchów nudne i skomplikowane. Tutaj poznawanie świata jet dla dzieci atrakcyjne. Mogą nie tylko uzupełniać puste pola naklejkami, ale również rozwiązywać quizy i zadania za które otrzymają dyplom podróżnika oraz fantastyczne plakaty do powieszenia na ścianie. Zdecydowanie polecam …

Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Cena: 14,99 zł


Brak komentarzy: