piątek, 21 lipca 2017

"Mistrz matematyki od 9 lat"Wiem, że są wakacje i dzieci niespecjalnie myślą teraz o nauce, ale trafiłam na fajny zeszyt ćwiczeń matematycznych, który pomaga utrwalić zdobytą wiedzę pt. "Mistrz matematyki od 9 lat", i na który warto zwrócić uwagę.

Otóż jest to zeszyt różnorodnych zadań matematycznych adresowany jak wskazuje tytuł dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia, czyli począwszy gdzieś od klasy trzeciej szkoły podstawowej. Trzecioklasiści co prawda nie poradzą sobie ze wszystkimi zadaniami, ale ich większa część nie sprawi im problemu. Czwartoklasiści będą z kolei mogli już znacznie więcej, a właściwie wszystko. W sumie dla tych młodszych przeszkodą będą tylko takie rzeczy jak pisemne dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie tysiąca, ale może właśnie będzie to okazja aby się tego nauczyć ;)

Układ książeczki jest czytelny i atrakcyjny dla uczniów. Na każdej stronie, w nagłówku, znajduje się informacja o tym jaka partia materiału się na niej znajduje. Na końcu zeszytu dzieci mogą natomiast upewnić się czy dobrze rozwiązały poszczególne zadania, gdyż znajdują się tam wszystkie ich rozwiązania.

Matematyka nie jest nauka prostą. Zaległości nabyte we wczesnych latach szkolnych piętrzą się przez kolejne lata. Warto więc inwestować w różnorodne pomoce naukowe pomagające dzieciom utrwalić zdobytą wiedzę i poćwiczyć to co sprawia trudność. Ta książeczka jest naprawdę fajnym do tego materiałem. Ponadto z doświadczenia wiem, że dzieci chętniej sięgają po takie niezobowiązujące i nieoceniane przez nauczyciela zestawy ćwiczeń.

Ogólnie jestem z tego zeszytu bardzo zadowolona. Zadania są ciekawe, różnorodne a wybrane zagadnienia idą w parze z programem szkolnym. Przy kompletowaniu szkolnej wyprawki warto zaopatrzyć dziecko i w tę właśnie publikację. Na pewno się opłaci ;)

* W serii dostępne również inne tytuły:
Mistrz matematyki od 7 lat
Mistrz matematyki od 8 lat


Wydawnictwo: Aksjomat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 46
Format: 297 x 210 mm
Rok wydania: 2015
Cena: 7,90 zł

http://www.aksjomat.com/

Brak komentarzy: