wtorek, 18 lipca 2017

"Mam 5 lat. Elementarz przedszkolaka"


Książeczek z różnorodnymi ćwiczeniami i naklejkami dla najmłodszych nigdy dość. Maluchy poświęcając im czas rozwijają umiejętności bardzo przydatne gdy zasiądą już w szkolnej ławce. Zawsze chętnie więc podsuwam swojej córce tego typu ćwiczenia, a gdy wpadnie mi w oko jakaś kolejna interesująca pozycja, powracam do tego tematu. A, że wszystkie dzieci lubią naklejki, dziś kilka słów o ciekawej książeczce adresowanej do przedszkolaków pt. "Mam 5 lat. Elementarz przedszkolaka".

Elementarz przygotowany został w oparciu o aktualny program nauczania przedszkolnego. Książeczka nie jest specjalnie obszerna ale pochłonęła moją córkę bez reszty. Zadania jakie czekają w niej na maluchy są bardzo proste i adekwatne oczywiście do ich młodego przedszkolnego wieku. Najmłodsi znajdą tu ćwiczenia polegające na rysowaniu po śladzie, kolorowaniu według kodu, liczeniu, przechodzeniu labiryntów, uzupełnianiu obrazków oraz rozwiązywaniu zadań z użyciem naklejek dołączonych oczywiście do książeczki. Poza tym dzieci poznają kilka wesołych piosenek. Warto dodać, że zadania oraz szata graficzna  elementarza nawiązują do zmieniających się w ciągu roku szkolnego pór roku. Przygodę z nim rozpoczynamy we wrześniu gdy to rozpoczyna się jesień a kończymy wraz z końcem wiosny.

Grafika jest tutaj bardzo atrakcyjna dla dzieci, jest kolorowo ale i przejrzyście. Maluch bez pomocy rodzica wie co należy zrobić w poszczególnym zadaniu, a ich prostota i różnorodność zachęcają do ćwiczeń. Takie lektury pomagają najmłodszym oswoić się z prostymi ćwiczeniami, rozwijają zdolności manualne, ćwiczą precyzję, skupiają uwagę i zajmują na dłuższą chwilę.

Moja córka bardzo lubi tego typu książeczki i dlatego ochoczo zabrała się za jej uzupełnianie oraz przyklejanie naklejek. Nie sprawiło jej to większej trudności. Poprzez tego typu ćwiczenia maluch rozwija wiele potrzebnych umiejętności, bawi się przyswajając nowe rzeczy oraz oswaja z tym co czeka go już w przedszkolu. Oczywiście polecamy ten elementarz wszystkim małym, ciekawym świata przedszkolakom ;)



Wydawnictwo: Aksjomat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Rok wydania: 2017
Format: 210 x 240 mm
Cena: 12,90 zł


http://www.aksjomat.com/

Brak komentarzy: