poniedziałek, 10 lipca 2017

Malowanki wodą...


Moje maluchy odkąd pamiętam uwielbiają malować, rysować, kolorować... Takie zabawy jak dotąd jeszcze im się nie znudziły, a wręcz przeciwnie regularnie rozwijają tę pasję sięgając każdego dnia po różnorodne pisadła ;) Tak więc aby rozwijać u nich te właśnie zainteresowania podsuwam im najróżniejsze pomysły prac plastycznych, obserwując jednocześnie z jakim zapałem podchodzą do kolejnych wyzwań.

Zdecydowanie fajną zabawą okazały się dla nich malowanki wodne, dlatego chętnie do takowych powracamy. Ostatnio czas umilały nam np. książeczki wydawnictwa Wilga pt. "Malowanki wodą. Owoce i warzywa" oraz "Malowanki wodą. Zwierzęta na wsi". Książeczki nie są może zbyt obszerne, ale za to ich zawartość bardzo cieszy. Dzieci po otwarciu i (co w naszym przypadku okazało się najwygodniejsze) wyrwaniu poszczególnych rozkładówek mają do wypełnienia kolorami aż 18 dużych obrazków przedstawiających w zależności od tytułu wiejskie zwierzaki bądź zdrowe warzywa i owoce.

Takie malowanki to fantastyczny pomysł na twórczą i rozwijającą zabawę dla dzieci, które uczą się dopiero malować pędzlem lub gdy chcemy np. uniknąć sprzątania rozlanych farbek. Najlepiej natomiast zaproponować dzieciom malowanie na świeżym powietrzu, w końcu mamy lato i korzystajmy z tego. Kartki malowanek są grube, więc wytrzymują dużą ilość wody bez większego problemu. Gorzej gdy to na obrazku pojawi się jej za dużo. Wtedy bowiem kolory zaczynają się lekko rozlewać, no ale maluchy nie zawsze wiedzą od razu jak bardzo zamoczyć pędzelek w wodzie więc po kilku próbach wychodzi co całkiem fajnie.

Moje dzieci w niespełna godzinę uporały się ze wszystkimi malowankami. Aż szkoda, że nie ma ich więcej. Na pewno było to dla nich ciekawe doświadczenie, takie wodne czary – mary, czysta woda, kartka papieru i nie wiadomo skąd pojawia się żywy kolorek. Bez wątpienia sięgniemy po kolejne tego typu książeczki. Polecam ;)
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa:
Format:
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena: 7,99 zł


Brak komentarzy: