poniedziałek, 31 lipca 2017

"Kubuś i Przyjaciele. Krótkie opowieści na dobranoc"


Kubuś Puchatek to uroczy miś, którego przedstawiać nie trzeba ani dzieciom ani też dorosłym. Jego perypetie towarzyszą bowiem najmłodszym już od kilkudziesięciu lat kiedy to wydano pierwszą książkę poświęconą sympatycznemu choć obdarzonemu małym rozumkiem misiowi. Kubuś Puchatek zdążył więc zgromadzić wokół siebie spore grono miłośników. My również uwielbiamy tego sympatycznego misia i dlatego z radością, gotowi na stawienie czoła przygodzie zasiedliśmy do najnowszej książki stanowiącej fantastyczny zbiór opowiadań pt. "Kubuś i Przyjaciele. Krótkie opowieści na dobranoc".

Książka ta jest zbiorem aż 15 opowiadań i ta ilość bardzo cieszy. Na jej kartach najmłodsi znajdą naprawdę fantastyczne historyjki obrazujące najróżniejsze przygody mieszkańców Stumilowego Lasu. W końcu oprócz Kubusia Puchatka mieszkają w nim również jego serdeczni przyjaciele Tygrysek, Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca ze swym Maleństwem, Kłapouchy, Pan Sowa i oczywiście chłopiec Krzyś. Wraz z bohaterami mali czytelnicy odwiedzą Stumilowy Las i wezmą udział w przygotowaniach do przyjęcia z okazji urodzin Kubusia. Zawitamy też do Królika, który ma okropny humor gdyż rośliny w jego ogródku usychają. Wraz  z Kubusiem podejmiemy się opieki nad Maleństwem. Prosiaczkowi potowarzyszymy kiedy będzie myślał, że stał się mniejszy niż był i będzie z tego powodu bardzo smutny...

Historyjki zawarte w zbiorku nie są długie, ich przeczytanie zajmuje kilkanaście minut. Ich treść jest natomiast ciepła i łagodna, nie pozbawiona przy tym humoru. Akcja opowiadań toczy się z kolei dość wartko, na pewno nie znudzi malucha. Całość jest jak najbardziej zrozumiała i ciekawa dla dzieci, które ucieszą także duże kolorowe i goszczące na każdej rozkładówce ilustracje. Przy takiej lekturze na pewno nie można się nudzić. W końcu w Stumilowym Lesie czeka cała masa przygód i niezwykli bohaterowie, którym nie brakuje zwariowanych pomysłów i wyjątkowo wybujałej wyobraźni. Tam nawet zwykły dzień może okazać się niezwykły i przynieść fantastyczne przygody. Na szczęście przyjaciele mają siebie a ich perypetie zawsze dobrze się kończą.

Kubuś Puchatek to może niezbyt mądry, ale jakże sympatyczny i uroczy miś, którego przygody zawsze przyciągały do książki moje dzieci. Lekturę przeczytaliśmy więc z wielką przyjemnością. Uprzyjemniała nam wieczory spędzone poza domem i na pewno powrócimy do niej jeszcze wiele razy. Dzięki solidnemu wydaniu zbiorek ten posłuży nam bowiem przez długi czas. Gorąco zachęcam do przeczytania lektury ;)

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Format: 207 x 256 mm
Liczba stron: 192
Rok wydania: 2017
Cena detaliczna: 34,99 złBrak komentarzy: