czwartek, 13 lipca 2017

"Kraina baśni"


Książeczki kartonowe to najczęściej pierwsze książeczki, po które sięgają najmłodsze dzieci. Czasami takie książeczki są zupełnie pozbawione tekstu, czasem jednak można znaleźć na ich kartach naprawdę piękne bajki. I właśnie takie bajki odkryłam sięgając po uroczy zbiorek pt. "Kraina baśni" adresowany właśnie do tych najmłodszych, kilkuletnich dzieci.

Sięgając po tę dużą i grubą zarazem książkę maluchy znajdą 5 rozkładanych bajek: Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Trzy świnki, Roszpunka. Wersje bajek może nie są najdłuższe, ale zawierają każdą z najważniejszych scen i oczywiście dobrze się kończą. Treść historii można nie tylko wyczytać z tekstu ale również opowiedzieć śledząc krok po kroku duże ilustracje. Otóż wyobraźcie sobie, że na jednej ilustracji przedstawiona jest cała bajka. Jej oglądanie maluchy powinny rozpocząć więc od strzałeczki wskazującej początek historii i idąc wyznaczoną drogą odkrywać jej kolejne scenki. Ilustracje są natomiast bajecznie kolorowe a jednocześnie nieskomplikowane, oddające w zupełności treść każdej z opowieści.

Publikacja jest solidnie wydana, wytrzymała na różne dziecięce zabawy typu gryzienie czy rwanie więc posłuży pewnie na długo. Ma zaokrąglone rogi więc jest też bezpieczna dla maluchów co jak dla mnie jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Co prawda nie jest mała, ale też nie jest ciężka więc maluch bez problemu kiedy tylko będzie miał ochotę może do niej samodzielnie zajrzeć. Co ciekawe otwierając książkę nie od razu naszym oczom ukazuje się tekst. Ten jest bowiem ukryty i dzieci mogą w ten sposób wygodnie oglądać książkę ilustracja po ilustracji nawet nie zdając sobie sprawy, że jest on ukryty tuż obok.

Jestem pewna, że taki zbiór jest godny polecenia i warto sprezentować go maluchom. Bajki rozwijają nie tylko wyobraźnię, ale uczą również właściwych norm postępowania, zasad moralnych i etycznych. Kryją w sobie ogromną mądrość, pomagają kształtować charakter malucha, są pretekstem do spędzania czasu razem z dzieckiem i pewnie mogłabym tak wyliczać w nieskończoność. Taki zbiór jest po prostu gwarancją przyjemnie spędzonego czasu a przy okazji dostarcza masę radości, wrażeń i uczy wielu naprawdę rozsądnych zasad. Czegóż chcieć więcej, szczerze polecam ;)
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 215 x 290 mm
Liczba stron: 10
Rok wydania: 2017
Cena: 34,99 zł


Brak komentarzy: