wtorek, 11 lipca 2017

"Domek dla lalek. Wypychanki"


Każda dziewczynka marzy o domku dla lalek wypełnionym maleńkimi mebelkami. Fajnie gdy takowy domek można sobie samemu zbudować bo nie tylko zabawa ale i budowa sprawiają radość dziecku. Przekonałam się o tym sięgając wraz z córką po jedną z nowości wydawnictwa Wilga tj. publikację pt. "Domek dla lalek. Wypychanki".

Otóż jest to publikacja, na kartach której dzieci znajdą poszczególne elementy domku dla lalek wraz z jego wyposażeniem i dwoma figurkami. Wszystko to wykonane jest z grubego papieru tak aby nasza budowla była trwała i stabilna. Aby więc przystąpić do budowy dzieci muszą w pierwszej kolejności starannie wypchnąć pojedyncze elementy z kart. Warto to robić etapami i nie wypychać od razu wszystkich elementów bo możemy mieć później problem z odgadnięciem co z czym połączyć. Budowa jest o tyle prosta, że na każdej ze stron znajduje się ilustracja pokazująca sposób składania poszczególnych elementów. Są one także podpisane więc z góry wiadomo co budujemy. Co ważne do skonstruowania domku nie potrzebne są klej ani nożyczki. Możemy więc pokusić się o budowanie naszego modelu kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota i zupełnie nic nie musimy do tego przygotowywać.

Moje dziewczynki lubią takie kreatywne zabawy i tego typu publikacje zawsze je przyciągają. Książeczka przyniosła nam wiele godzin twórczej zabawy, którą spędziliśmy na świeżym powietrzu. Makieta domku jest ogólnie stabilna, nie psuje się gdy ją przenosimy czy też podnosimy. Mebelków jest sporo i nie wszystkie się w domku mieszczą gdy chcemy poruszać się po nim figurkami, dlatego dodatkowy stół i kanapę można postawić przed nim. Pozwala na to podkładka stanowiąca coś w rodzaju przedłużenia podłogi.

Wypychanki sa fajnym pomysłem zabaw dla najmłodszych dzieci. Stymulują wyobraźnię dziecka, kreatywnie rozwijają i sprawiają naprawdę masę radości. My szczerze polecamy ;)
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 16
Format: 206 x 290 mm
Cena: 14,99 zł 12,87 zł


Brak komentarzy: