piątek, 28 lipca 2017

Blaze i megamaszyny - nowości rynkowe


Każdy maluch ma jakieś swoje ulubione bajki, które chętnie ogląda w TV. Ich bohaterów często można spotkać też na kartach najróżniejszych książeczek dla dzieci. Warto bowiem wykorzystać tę fascynację aby zachęcić dzieci do sięgania po różnorodne publikacje, na kartach których goszczą właśnie ci ulubieni bohaterowie i połączyć zabawę z nauką. Wydawnictwo Media Service Zawada, jak zapewne doskonale wiecie, ma w swojej bogatej ofercie wiele książeczek edukacyjnych i magazynów dla dzieci, których bohaterami są właśnie postacie z popularnych bajek. Każdy maluch znajdzie wśród nich coś dla siebie. Moje dzieci miały okazję przyjrzeć się niedawno kilku tytułom i zabawy było przy tym co niemiara, a i było co zabrać na wakacyjne wypady. Ucieszyły nas między innymi dwa tytuły z serii Blaze i megamaszyny. Jesteście ich ciekawi?

"Blaze i megamaszyny. Uciekające roboty. Tom 5" to lektura do czytania, na kartach której dzieci znajdą zabawną i pouczającą zarazem opowieść. Jej bohaterami są chłopiec nazywany A.J., jego czerwony monster truck o imieniu Blaze oraz mieszkańcy Zderzakowa. Otóż historia rozpoczyna się od tego, że Blaze i A.J. zostają zwabieni do cukierni fantastycznym słodkim zapachem. Clive pokazuje im swoje roboty, które przygotowują wszystkie łakocie. Gdy goście pomagają mu ułożyć smakołyki na ladach do cukierni przyjeżdżają Crusher i Pickle. Jak zwykle ich pojawienie się wróży kłopoty. Uruchamiają oni roboty włączając je na najwyższe obroty w konsekwencji czego te zaczynają szaleć. Opuszczają cukiernię i ruszają w miasto. Blaze i A.J. muszą je jakoś powstrzymać aby nie zasypały słodyczami całej okolicy. To jednak nie będzie takie proste...

Przygoda ta pokazuje małym czytelnikom, że działając wspólnie można poradzić sobie nawet w największych tarapatach. Blaze jest przy tym postacią bardzo pozytywną, zawsze pomaga swoim przyjaciołom, jest pomysłowy, odważny, dlatego wszyscy uważają go za bohatera Zderzakowa. Sama lektura nie jest długa, kilkuminutowa. To co ucieszy dzieci to duża ilość kolorowych ilustracji goszczących na jej stronach. Opowieść w sam raz na wolną chwilę w ciągu dnia.

Gdy natomiast skusimy się na książeczkę "Blaze i megamaszyny. Zabawy z kredkami" również czeka nas mnóstwo zabawy z naszymi ulubieńcami. Kolorowanki, łączenie kropek, labirynty, łączenie obrazków w pary, dorysowywanie brakujących elementów a do tego coś ekstra - fantastyczne kredki o żywych fajnych kolorkach (woskowe i ołówkowe) oraz naklejki w zestawie to doskonały pomysł na długie chwile twórczej i wesołej zabawy.

W towarzystwie Blaze'a naprawdę przyjemnie mija dzieciom wolny czas. Książeczki takie warto więc zawsze mieć w domu a już na pewno będą wielką gratką dla małych miłośników motoryzacji i fanów bajki. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie sięgają po takie krótkie, niezobowiązujące lektury a dzięki książeczkom aktywizacyjnym ćwiczą zdolności manualne, uczą logicznego myślenia, wykorzystują wielobarwne naklejki i kredki oraz wsłuchują w przygody swoich ulubieńców. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów. Dobra zabawa gwarantowana ;)
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 24
Format: 215 x 215 mm
Cena: 6,99 zł

Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 16
Format: 290 x 280 mm
Cena: 22,99 zł


Brak komentarzy: