sobota, 15 lipca 2017

"Alfabet. Kim będę? Piszę i koloruję"


Nauka pisania to dla dzieci nie lada wyzwanie. Jeżeli wasze maluchy podobnie jak moje są na etapie nauki literek i szukacie książeczek, które pomogą im zdobyć oraz utrwalić właśnie zdobytą wiedzę w tej kwestii, sięgnijcie po fajny blok kreatywny, z którego jestem bardzo zadowolona pt. "Alfabet. Kim będę? Piszę i koloruję".

W książeczce, podobnie jak w alfabecie, strona po stronie, ukazują się kolejne literki. Na maluchy czeka przy tym masa atrakcji. Muszą kolorować, rysować po śladzie, łączyć kropki, odnajdywać ukryte litery a przede wszystkim ćwiczyć pisanie dużych i małych liter. Każda literka odkrywa przed maluchami inny zawód od astronoma poprzez budowniczego, cukiernika, dentystę, elektryka... aż po żołnierza. Nauka połączona z zabawą zawsze jest dla dzieci atrakcyjniejsza i chętniej sięgają po takie właśnie książeczki jak ta. A, że zaowocuje to w niedalekiej już przyszłości to chyba oczywiste ;)

Bardzo spodobał mi się też sam układ bloku. Jest on bowiem przejrzysty, przystępny i zrozumiały dla dzieci. Ten fakt sprawia, że maluchy mogą zasiadać do publikacji samodzielnie, nie prosząc rodziców o pomoc i tłumaczenie. Co chyba najważniejsze książeczka przypadła do gustu mojej sześciolatce. Chętnie sama po nią sięga i mimo iż są wakacje uczy się nowych rzeczy. Widzę, że traktuje to właśnie jako formę zabawy nie obowiązek i nie muszę się wysilać by namawiać ją do ćwiczeń. Jestem więc troszkę bardziej spokojna o jej start w szkolnej ławce.

Nie pozostaje mi już nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po prezentowany egzemplarz. Na pewno warto zwrócić na niego uwagę ;)


Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2017
Format: 205 x 293 mm
Cena: 12,99 zł


Brak komentarzy: