czwartek, 20 lipca 2017

"5-latek bawi się i uczy. Edukacyjna teczka dla pięciolatka"


Książeczki aktywizujące z różnorodnymi zadankami cieszą się w naszym domu dużym zainteresowaniem. Zawsze staram się mieć coś w zanadrzu. Zabieramy je w podróż, bawimy się w domu, przyjemnie spędzamy wolny czas i uczymy nowych rzeczy.  W ręce mojej pięciolatki trafiła niedawno interesująca pozycja pt.  „5-latek bawi się i uczy. Edukacyjna teczka dla pięciolatka”. Jest to ciekawy zestaw plastyczno-edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ta kolorowa teczka z poręcznym uchwytem kryje w swoim wnętrzu same wspaniałości, które nie pozwolą nikomu się nudzić.


W środku znalazłam aż 4 różne książeczki, zakładkę do książki oraz zestaw naklejek. Pierwsza z publikacji to kolorowanka (16 str. ) pt. Zabawki. Na jej kartkach maluchy znajdą urocze obrazki przedstawiające zabawki, które oczywiście trzeba wypełnić kolorami. Obrazki są podpisane więc najmłodsi oswajają się przy okazji z literkami, a jeżeli już kilka znają mogą spróbować je odczytać. Kolorowanki są proste, w sam raz dla małego przedszkolaka.

Druga z książeczek nosi tytuł Uczę się literek (12 str. ). Jej kartki są wykonane z papieru zmywalnego. Jak się pewnie domyślacie chodzi o książeczkę, której strony są twarda i śliskie przystosowane specjalnie do wycierania markera suchościeralnego gąbką. Bardzo lubię tego typu publikacje. Świetnie sprawdzają się zarówno w podróży jak i w domu. Z taką książeczką można bawić się w nieskończoność. Jeżeli efekt nas nie zadowoli zmazujemy i poprawiamy. W końcu trening czyni mistrza. Są tu przede wszystkim ćwiczenia na rysowanie po śladzie. Zadania wyglądają ogólnie bardzo zachęcająco, są proste, różnorodne, atrakcyjne i kolorowe, a z ich rozwiązaniem poradzi sobie każdy przedszkolak.

Kolejna książeczka zatytułowana jest Zaczynam czytać z Zuzią i Leonem (32 str. ). Maluchy znajdą w niej proste zadanka z literkami w roli głównej, które trzeba rozwiązać aby odgadnąć jakieś hasło. Są tu też zadania, do wykonania których należy użyć naklejek dołączonych do zestawu, są zgadywanki i krótkie teksty. Fajnie sprawdzają się te czytanki, w których wyrazy zastępują obrazki. Można czytać je na przemian z dzieckiem. Z tej książeczki jestem bardzo zadowolona. Na pewno pomoże córce w poznawaniu liter, tworzeniu prostych słów, zachęci do podejmowania prób czytania. Grafika jest rewelacyjna, kolorowa i zabawna, a w towarzystwie myszki Zuzi i lwa Leona bardzo przyjemnie mija czas.

Ostatnią książką jaką znaleźliśmy w zestawie jest bajka pt. Trzy świnki (16 str. ). Jest to oczywiście bardzo popularna i pouczająca bajka o przygodach małych świnek, które wyruszyły w świat, aby założyć własne rodziny i zbudować sobie domy. Pierwsza świnka zbudowała szybko domek ze słomy, druga tylko odrobinę solidniejszy bo z desek, a trzecia budowała długo i dokładnie z cegieł… Opracowanie bajki jest ciekawe a tekst wciągający. Wzbogacają go wielobarwne, przyjemne dla oka ilustracje. Dodam jeszcze, że tekstu nie ma tak naprawdę zbyt wiele mimo to nie pominięto żadnego istotnego wydarzenia. Dzięki takiej wersji można zasiąść do lektury właśnie z odrobinę młodszym dzieckiem, nawet trzyletnim, bez obaw, że znudzi go nasze czytanie.

Cały zestaw jest bardzo fajny i kolorowy, a dzieciaczki mogą się przy nim świetnie bawić i uczyć. Zadanka są prościutkie i raczej nie sprawiają maluchom większych problemów. Książeczki z tekstem oswoją je natomiast z literkami, zachęcą do nauki czytania i będą fajną pomocą do ćwiczeń w domu. Na pewno warto po niego sięgnąć gdyż poprzez tego typu ćwiczenia dzieci rozwijają zdobyte dotąd umiejętności a także bawią się przyswajając nowe rzeczy oraz oswajają z tym co czeka je w szkolnej ławce. Zestaw jest odpowiednio dostosowany do poziomu dziecka i podpowiada rodzicom co na tym konkretnym etapie maluch powinien już umieć aby w szkole nie zostać w tyle za innymi dziećmi. Polecam go wszystkim 5-latkom (podobne teczki są również dostępne dla dzieci w wieku 3, 4, 6 lat), jestem pewna, że taka inwestycja zaowocuje w przyszłości gdyż zestaw jest naprawdę wart uwagi ;)
Wydawnictwo: Aksjomat
Oprawa: teczka
Format: 320 x 275 mm
Rok wydania: 2017
Cena: 14,90 zł

http://www.aksjomat.com/


Brak komentarzy: