sobota, 22 lipca 2017

"222 żarty i dowcipy"Nie każdy ma smykałkę do opowiadania dowcipów choć umiejętność ta niewątpliwie czasem się w życiu przydaje. Małe dzieci potrafią śmiać się niemal ze wszystkiego. Starsze są już nieco bardziej wymagające. Trudno jest jednak znaleźć dowcipy adekwatne tematycznie do ich młodego wieku. Niedawno zagościła w naszym domu przepełniona humorem niewielkich rozmiarów książeczka pt. "222 żarty i dowcipy" i przyznam, że okazji do śmiechu było sporo, a śmiały się nie tylko maluchy ;)

Publikacja, jak wskazuje tytuł, jest zbiorem aż 222 różnorodnych dowcipów adresowanych do dzieci w każdym wieku począwszy od przedszkola. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, choć przeważają żarty o szkole z Jasiem w roli głównej. Wygodny mały format ułatwia spakowanie książeczki do plecaka czy torebki co z kolei pozwala sięgać po nią zawsze i wszędzie. A poniżej kilka przykładów żartów jakie w niej czekają na rządnych śmiechu czytelników:

Jaś spaceruje z mamą po parku i widzi, jak paw rozkłada ogon.
- Mamo, mamo - krzyczy - patrz, kwitnąca kura!

Dwaj chłopcy podbiegają do policjanta:
- Panie władzo, szybko, nasz nauczyciel!
- Co się stało? Napadli go?
- Nie, nieprawidłowo zaparkował...

- Jasiu, kim jest twój ojciec?
- On jest chory.
- Ale co on robi?
- Kaszle.


Oczywiście warto rozwijać u dzieci poczucie humoru. Uśmiech zawsze przyciąga ludzi, pomaga w nawiązywaniu znajomości, radzeniu sobie w sytuacjach stresowych, ma też doskonały wpływ na nasze zdrowie. Przypominajmy jednak maluchom, że każdy żart ma jakieś granice. Nie można śmiać się kosztem innych i dlatego warto sięgnąć chociażby po tę niewielką książeczkę z neutralnymi dowcipnymi anegdotami, które rozbawią towarzystwo i rozluźnią każdą atmosferę. Oczywiście polecam ;)

Wydawnictwo: Aksjomat
Oprawa: miękka
Format: 115 x 165 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2015
Cena: 5,99 zł

http://www.aksjomat.com/

Brak komentarzy: