piątek, 9 czerwca 2017

"Tablice szkolne" praca zbiorowa


Co prawda już za kilka dni wakacje i chyba nikt nie myśli teraz o nauce czy kompletowaniu przyszłorocznej wyprawki, ale mimo to pozwolę sobie wspomnieć dziś o książce, która ułatwi zdobywanie wiedzy i powtarzanie materiału wszystkim uczniom i to nie tylko przez jeden rok szkolny, ale przez cały okres nauki w szkole podstawowej, gimnazjum a nawet szkole średniej. Wszak każdy uczeń powinien być wyposażony w najróżniejsze pomoce naukowe pomagające w nauce, odrabianiu prac domowych czy powtarzaniu materiału. Bardzo przydatna w tej kwestii okaże się publikacja pt. „Tablice szkolne”. Jest to niezwykle obszerna lektura poruszająca różnorodną tematykę ściśle jednak idąca w parze z programem szkolnym. Zdaję sobie też sprawę, że obecnie dzieci najczęściej szukają wiadomości w internecie, ale ten nie zawsze jest pod ręką a poza tym ogólna budowa książki i bogaty wybór zgromadzonych w jednym miejscu materiałów, będących wygodnym i wiarygodnym źródłem wiedzy zachęca do zwrócenia na nią uwagi. 

Publikacja pomoże dzieciom w utrwaleniu wiadomości z dziewięciu różnych przedmiotów od języka polskiego poprzez historię, język angielski, niemiecki, matematykę, fizykę z astronomią, chemię, geografię aż po biologię. Informacje w niej zawarte są bardzo czytelne i konkretne. Wszystkie regułki, wzory i zasady zamieszczono bowiem w formie wygodnych tabel, zestawień, porównań czy diagramów. Jest więc prosto, krótko i na temat bez zbędnego rozpisywania się. Uczniowie mogą więc szybko odnaleźć potrzebne informacje i jest to niewątpliwie bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Co ważne publikacja przygotowana jest z myślą o polskim uczniu gdyż oparta o aktualne ramy programowe.

Układ lektury, cała szata graficzna i podział są tak przystępne i klarowne, że wręcz zachęcają do poszukiwania w niej potrzebnych szybko informacji. Pamiętajmy, że książka ta będzie je dostarczać nie tylko przez jeden rok szkolny lecz przez wiele długich lat nauki i w wielu jej dziedzinach. Jestem więc przekonana, że taka inwestycja po prostu się opłaca. Z książki można korzystać w szkole i w domu i jestem pewna, że moje dzieci nie raz do niej zajrzą. Zdecydowanie polecam ;)

 
Wydawnictwo: Greg
Oprawa: twarda
Format: 170 x 245 mm
Liczba stron: 312
Rok wydania: 2017
Cena: 16,99 zł


Brak komentarzy: