sobota, 17 czerwca 2017

"Świnka Peppa. Rodzinne wyścigi. Ruchome obrazki"


Przygody Świnki Peppy przyciągają moją córkę zarówno przed ekran TV jak i do książeczek jej poświęconym. Przeglądając w księgarni książki dla dzieci możemy przebierać w różnorodnych wydaniach poświęconych perypetiom sympatycznej świnki. Są więc książeczki z jedną bądź kilkoma bajkami w środku, książeczki w komplecie z płytą DVD, są książeczki dźwiękowe i różnorodne aktywizujące, a teraz nawet z ruchomymi obrazkami. Ta ostatnia pozycja właśnie niedawno wzbogaciła naszą kolekcję i oczywiście jak wszystkie inne o Śwince Peppie jest przez nas regularnie czytana ;)

"Świnka Peppa. Rodzinne wyścigi. Ruchome obrazki" to cieniutka lekturka, na kartach której dzieci przeczytają króciutką aczkolwiek ciekawą opowieść o przygodach małej świnki. Tym razem Peppa wraz z rodziną wybrała się na rowerową przejażdżkę. Okazało się nawet, że potrafi bardzo szybko jeździć, ale tylko z górki. Gdy natomiast świnka spotkała przyjaciół wszyscy razem postanowili urządzić wielki wyścig rowerowy. Jak myślicie, kto w nim wygrał?

Historyjka jest prosta i krótka, kilkuminutowa. Jej treść jest natomiast bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków, a przy okazji nietrudno dopatrzyć się w niej naturalności i przyziemności. Już niebawem wakacje i na pewno będzie wiele okazji do tego aby pojeździć rowerem a kto wie, może nawet wziąć udział w prawdziwym wyścigu... Peppa podsuwa więc dzieciom fajne pomysły zabaw oraz pokazuje jak wielką frajdą jest wspólne spędzanie czasu, wycieczka rowerowa a nawet rowerowe wyścigi, jak wiele przy tym śmiechu i zabawy.

Książeczka jest mała więc można zabrać ją wszędzie ze sobą i przeczytać zawsze gdy będziemy mieli na to ochotę. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV, a urocze wydanie przyciągnie do lektury wszystkie dzieci. Jeśli chodzi natomiast o ruchome obrazki to najmłodsi znajdą takowy na okładce, stworzony w technice 3D. Ów obrazek przedstawia poruszające się świnki i jest dla dzieci atrakcyjnym dodatkiem do opowieści.

Myślę, że tego typu książeczki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od ekranów TV, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami oraz okazją do rozwijania wyobraźni i to niekoniecznie w domu. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po ten właśnie tytuł. Na pewno taka lektura ucieszy najmłodszych, a już na pewno wywoła wielki uśmiech na twarzach wszystkich małych sympatyków Świnki Peppy ;)Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 205 x 205 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena z okładki: 9,99 zł
Księgarnia Tania książka: 7,49 zł


Brak komentarzy: