wtorek, 6 czerwca 2017

Psi Patrol i Tupcio Chrupcio - najnowsze przygody

Każdy maluch ma jakieś swoje ulubione bajki, które ochoczo ogląda w TV. Wykorzystując tę fascynację warto wspólnie z nim sięgać po książkowe przygody ulubionych bohaterów łącząc zabawę z nauką. Wydawnictwo Media Service Zawada ma w swojej bogatej ofercie wiele książeczek i magazynów adresowanych do dzieci, których bohaterami są właśnie postacie z popularnych bajek. Każdy maluch znajdzie wśród nich coś dla siebie. Dodatkową zaletą takich książek jest to, że nawet podczas wakacyjnych wyjazdów maluchy nie muszą rozstawać się ze swoimi ulubieńcami gdyż te małe, niepozorne książeczki zmieszczą się w każdej walizce i nie będą nam w żaden sposób ciążyły w podróży ;)

"Psi Patrol. Drużyna z Zatoki Przygód (z okładką 3D)" to książka przyciągająca wzrok dzieci ruchomą trójwymiarową okładką, na której pędzą na kolejną z akcji ratunkowych dwa pojazdy specjalne Psiego Patrolu. Psi Patrol, jak zapewne wiedzą dzieci, tworzy grupka psiaków: Marshal, Rocky, Skye, Chase, Rubble, Everest, Zuma, które razem z chłopcem Ryderem zawsze są gotowe do niesienia pomocy potrzebującym. Na kartach książki poznajemy ich bliżej. Dowiadujemy się tego kto i w jaki sposób niesie pomoc wszystkim tym, którzy akurat jej potrzebują. Przyjrzymy się też ich sylwetkom i zobaczymy w akcji każdego z nich...

Gdy natomiast skusimy się na książeczkę "Tupcio Chrupcio. Wizyta u ciotek" również czeka nas mnóstwo zabawy z naszymi ulubieńcami. Dla mniej wtajemniczonych podpowiem, że tytułowy Tupcio Chrupcio to maleńka myszka, która wraz z rodziną mieszka w domku na skraju łąki. Tupcio jak zwyczajne dziecko odkrywa świat i codziennie uczy się nowych rzeczy. W tym wszystkim nieustannie towarzyszą mu kochający rodzice, na których zawsze może liczyć i którzy ze swym doświadczeniem i wiedzą są dla niego najlepszymi nauczycielami życia. W tym numerze Tupcio udaje się z wizytą do swoich ciotek. Niestety już na początku podróży myszka obraża się i postanawia, że już zawsze będzie się gniewać. Ale czy uda mu sie dotrzymać postanowienia w trakcie tak przyjemnych odwiedzin u sympatycznych ciotek? Ta historia pokazuje dzieciom jak wiele mogą stracić dąsając się i obrażając na cały świat. Warto słuchać rodziców i przestrzegać zasad, które narzucają gdyż robią to dla dobra i z miłości do swoich pociech... ;)

Prosty, przejrzysty i zrozumiały dla dzieci układ oraz pełne kolorowych ilustracji strony prezentujące perypetie ulubionych bohaterów to świetny sposób na zabawę dla dzieci, w którą sprytnie wpleciono elementy edukacyjne. Tekstu nie ma zbyt wiele, w sam raz na kilka minut czytania. W towarzystwie Psiego Patrolu naprawdę przyjemnie mija wolny czas a w towarzystwie Tupcia Chrupcia równie przyjemnie się go odkrywa. Książeczki takie warto więc zawsze mieć w domu ale zdecydowanie sprawdzą się również w podróży gdy maluchy zatęsknią za swoimi ulubieńcami. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów. Dobra zabawa gwarantowana ;)
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 225 x 225 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Cena: 6,99 zł


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 205 x 205 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena: 9,99 zł


Brak komentarzy: