poniedziałek, 5 czerwca 2017

"My Little Pony. Krótkie opowieści na dobranoc" Marta Jamrógiewicz


My Little Pony to obecnie bardzo popularna i lubiana przez najmłodszych marka. My również z ochotą sięgamy po zabawki i książeczki poświęcone tymże kucykom, dlatego niedawno zawitała do nas najnowsza książka z ich perypetiami pt. "My Little Pony. Krótkie opowieści na dobranoc".

Książka jest obszernym zbiorem 12 opowiadań przenoszących czytelnika wprost do Equestrii. Historyjki jakie czekają tu na dzieci są bardzo różne. Kucyki z Ponyville czyli Rainbow Dash, Rarity, Fluttershy, Pinkie Pie oraz Applejack często pakują się w tarapaty i nie zawsze wszystko wychodzi im tak jak by tego chciały. Na szczęście ich wielka przyjaźń przetrwa wszystko. Takich przyjaciół chciałby mieć z pewnością każdy z nas. Eqestria to niezwykłe miejsce, kucyki są w nim bardzo szczęśliwe i zapraszają tam najmłodszych do wspólnej zabawy i nowych przygód.

Opowieści jakie najmłodsi znajdą w tym zbiorku są średniej długości. Przeczytanie jednej historii trwa najwyżej kilka minut. W naszym przypadku świetnie sprawdzają się przed snem. Jeżeli chodzi natomiast o ich treść to zdecydowanie moje dzieci wolą takie opowiadania od komiksów, które w sumie przypadły im do gustu ale nie były aż tak entuzjastycznie przyjęte. Historyjki napisane są prostym językiem, dzieci nie mają problemu z ich zrozumieniem. Nie rzadko towarzyszy im humor ale są też pouczające, wartościowe i urocze. Dużą zaletą lektury są dominujące na każdej rozkładówce barwne ilustracje dokładnie takie jakie maluchy mogą podziwiać stykając się z serią czy to w świecie zabawek czy przed ekranami TV. Duży format książki i usztywniona oprawa dodatkowo zachęcają do lektury i przyciągają wzrok ;)

Jestem przekonana, że taki fantastyczny zbiór będzie udanym pomysłem na prezent dla każdej małej fanki serii My Little Pony choć w sumie niekoniecznie trzeba dobrze znać bohaterów, aby zapoznać się z tą publikacją. Opowiastki te upodobała sobie szczególnie moja pięciolatka i regularnie nawet sama przegląda książeczkę zanim poczytam jej po raz kolejny wybrane tytuły. Gorąco zachęcam do lektury ;)Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Format: 207 x 254 mm
Liczba stron: 192
Cena: 26,24 zł


Brak komentarzy: