środa, 14 czerwca 2017

"Koty rasowe. Podręczna encyklopedia"Moje dziewczynki są wielkimi miłośniczkami zwierząt. Mogą o nich rozmawiać bez końca, dużo też wspólnie czytamy oraz podglądamy je w ich naturalnym środowisku no i oczywiście bawimy się z naszymi pupilami w domu. Co prawda nie mamy jeszcze kota, ale to wielkie marzenie moich dzieci...

Ciekawą książką, wypatrzoną wśród nowości w ofercie księgarni Tania Książka, adresowaną zarówno do osób, które lubią poczytać o kociakach jak i tych które szukają dla siebie idealnej rasy jest lektura pt. "Koty rasowe. Podręczna encyklopedia". Z niej właśnie dowiemy się wielu praktycznych rzeczy odnośnie opieki nad kotami, o ich wymaganiach, o tym jak w ogóle przygotować się na przyjęcie kociaka pod swój dach i oczywiście co niemniej ważne jak wybrać tego właściwego. Na kartach publikacji przybliżono bowiem czytelnikowi koty różnych ras w tym krótkowłose, półdługowłose oraz długowłose, łącznie scharakteryzowano 40 kociaków. Ich opis jest dość szczegółowy. Podano w nim kilka ciekawostek historycznych każdego kociaka, opisano jego wygląd, charakter, sposób pielęgnacji, podano pochodzenie, długość życia, wagę czy też umaszczenie. Oczywiście każdy kociak zaprezentowany jest na kilku fotografiach co pomaga w identyfikacji danej rasy. Takie informacje zaciekawią każdego, kto nie miał nigdy kota i szuka dla siebie odpowiedniej rasy, ale i wszystkie te osoby, które po prostu jak moje dziewczyny lubią wzbogacać swoją wiedzę w kwestii opieki nad zwierzętami.

Ogólnie encyklopedia ta jest kopalnią wiedzy dla każdego mniej doświadczonego sympatyka kotów. Jej zawartość nie tylko pomoże czytelnikom w wyborze odpowiedniego kociaka, ale również krok po kroku wskaże na to jak o niego dbać i zajmować się nim na co dzień. Wiadomości są bardzo konkretne a przy tym praktyczne. Fajnym, elementem lektury są też liczne fotografie kociaków w kolorze. Możemy więc poza zgromadzeniem wiadomości o tych zwierzakach przyjrzeć się również bliżej ich sylwetkom. Myślę, że po zapoznaniu się z tą książką będziemy dysponować już wystarczającą wiedzą aby przyjąć pod swój dach kota dowolnej rasy i odpowiedzialnie się nim zająć. Nie mogę w tym miejscu nie zwrócić uwagi na oprawę książki gdyż ta prezentuje się naprawdę wyjątkowo pięknie i dumnie. Polecam więc tę publikację wszystkim małym i dużym sympatykom kotów ;)

Wydawnictwo: Fenix
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017
Format: 176 x 248 mm
Cena: 12,77 zł


Brak komentarzy: