wtorek, 20 czerwca 2017

"Disney. Księżniczka. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Złota księga"Każdy dziś zna studio Disney'a i jego fantastyczne produkcje filmów animowanych. Od wielu lat przyciągają one przed telewizory i ekrany kin rzesze dzieci. Przykuwają wzrok, rozbudzają wyobraźnię a ich mistrzowska oprawa nie ma sobie równych. Któż także nie zna historii Śnieżki, królewny, którą macocha z zazdrości skazała na śmierć. Ta niemiecka baśń ludowa została po raz pierwszy opublikowana w zbiorze baśni w 1812 roku przez braci Grimm. Pokochały ją dzieci na całym świecie, dlatego po dziś dzień na rynku pojawiają się najróżniejsze jej wydania. Niewątpliwie najpopularniejsza jest Śnieżka wykreowana właśnie przez wytwórnię Disney'a. Dzieci mogły ją oglądać w TV już w 1937 roku. Dziś z przyjemnością wraz ze swoimi maluchami powracam do tej wyjątkowej baśni, a wszystko to za sprawą przepięknej książki pt. "Disney. Księżniczka. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Złota księga".

Królewna Śnieżka uciekając przed Złą Królową znajduje schronienie w małej chatce gdzieś w środku lasu. Domek ten jak się okazuje należy do siedmiu krasnoludków, którzy zauroczeni urodą i dobrym sercem dziewczyny ochoczo zgadzają się aby zamieszkała ona wraz z nimi. Niestety Zła Królowa dowiaduje się, że Śnieżka żyje i planuje okrutną zemstę...

W baśniach takich jak ta zawarte jest właściwie wszystko. Poruszono tu różnorodne tematy i wartości takie jak miłość, przyjaźń, nadzieja, marzenia ale i te trudne jak śmierć, zazdrość czy nienawiść. Lektura jest więc bardzo wartościowa, pełna uniwersalnych zasad moralnych i prawideł, którymi kierować powinien się każdy z nas. Co równie ważne napisana jest bardzo ciepłym, prostym językiem, trafia więc także do serc tych najmłodszych kilkuletnich dzieci i otwiera przed nimi drzwi do wspaniałego świata wyobraźni.

Piękne adaptacje Disneya zasłynęły już na całym świecie. Myślę, że prezentowana dziś przeze mnie publikacja jest wspaniałym prezentem dla ich małych miłośników. Pomijając już sam fakt, że jest wyjątkowo solidna, bo to trzeba przyznać wydawcy, ma też niesamowitą szatę graficzną pełną pięknych kolorowych ilustracji, dokładnie takich jakie dzieci znają z ekranów TV. Tworzą one w czytelniku fantastyczny klimat, są bardzo specyficzne i po prostu jedyne w swym rodzaju.

Książkę polecam wszystkim dzieciom. Taki prezent na pewno ucieszy każdego malucha, w końcu mamy do czynienia z klasyką literatury dziecięcej w mistrzowskim wręcz wydaniu ;)
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda wypełniona gąbką
Format: 212 x 292 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017
Cena: 34,99 zł 23,44 zł1 komentarz:

Ervisha pisze...

Moja siostra cioteczna miała Śnieżkę z takimi samymi ilustracjami :)