środa, 7 czerwca 2017

"Bajka o mysiej rodzinie" Michael BondBiblioteczka moich dzieci powiększyła się ostatnio o kilka naprawdę fantastycznych tytułów, w okresie wakacji na pewno nie grozi nam więc nuda. Jedną z takich naszych perełek okazała się książka brytyjskiego pisarza Michaela Bonda, twórcy między innymi misia Paddingtona pt. "Bajka o mysiej rodzinie".

Opowieść jaką znajdziemy na kartach książki przenosi małego czytelnika do wielkiego pałacu a stamtąd do o wiele mniejszego domku dla lalek. To właśnie w nim mieszkała sympatyczna rodzina myszek. Myszkom tym żyje się spokojnie i dostatnio i są bardzo szczęśliwe. Gdy jednak pałac przechodzi gruntowny remont ich domek, dotąd obiekt westchnień i zachwytów turystów, przestaje cieszyć oko. Małe myszki postanawiają go nawet porządnie umyć ale i to nie pomaga. Domek po prostu potrzebuje solidnej naprawy. Wtedy hrabia nieoczekiwanie zabiera go a myszki muszą szukać sobie nowego lokum i tak oto ich los odmienia się, a po ukochanym domku zostają tylko wspomnienia...

Historia ta ma oczywiście swoje szczęśliwe zakończenie, na które przecież zawsze tak czekają dzieci. Maluchy wszak wierzą, że z każdej opresji jest wyjście i że to szczęśliwe zakończenie to tylko kwestia czasu. Rodzina małych myszek pokazuje też dzieciom, że w rodzinie siła. Ten cudowny i jakże ważny przekaz płynący z opowieści autor wplótł w swój tekst po mistrzowsku. Moją uwagę zwrócił też jeszcze jeden przekaz. Otóż w dzisiejszych czasach zazwyczaj pozbywamy się rzeczy starych i zepsutych, a warto czasem pofatygować się i naprawić jakąś starą zabawkę pokazując w ten sposób dziecku, że nowe nie zawsze musi być lepsze. Nic wszak nie zastąpi ulubionej choć wysłużonej zabawki, która była z nami od lat...

Bajka jest na pewno mądra ale i piękna. Jej treść jest prosta i zrozumiała a tekst niedługi, kilkuminutowy, nadrukowany dużą czcionką więc na pewno nie znuży malucha. Książka opatrzona jest rewelacyjnymi ilustracjami Emily Sutton, które goszczą na każdej rozkładówce i są równie czarujące jak sam tekst. Obrazy te są kolorowe a przy tym pełne detali i bardzo drobiazgowe.

Ogólnie wydanie zachwyca pod każdym względem. Jest solidne, szyte a grube kartki osadzone w twardej oprawie. Wszystko to sprawia, że książeczka ta przetrwa długie lata. Dzięki estetycznej szacie graficznej, nietuzinkowym ilustracjom i wyjątkowej treści przygodę z tą lekturą uważam za bardzo udaną i z pewnością jeszcze wiele razy do nie powrócimy. Oczywiście gorąco polecam ;)


Wydawnictwo: Znak emotikon
Oprawa: twarda
Format: 250 x 300 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2017
Cena: 29,90 zł 20,93 zł


Brak komentarzy: