poniedziałek, 15 maja 2017

"Zopiekuj się mną. Supeł, niesforny pupil" Holly Webb


Już nie raz opowiadałam o książkach autorstwa Holly Webb, ale zważając na fakt, że tak bardzo lubi je moja córka wciąż sięgamy po kolejne tytuły. Tym razem zapoznałyśmy się z historią sympatycznego kundelka i jego małej opiekunki...

"Supeł, niesforny pupil" to książka dla dzieci opowiadająca o wielkiej miłości małego kundelka i dziewczynki o imieniu Basia. Cała przygoda rozpoczyna się od tego, że rodzina Basi w końcu po długich namowach ze strony dzieci, Basi i Tomka, decyduje się na adopcję psa ze schroniska. Rodzina chce przede wszystkim dać psiakowi kochający dom i nie koniecznie zależy im na tym aby psiak był rasowy. Wiedzą, że psy ze schroniska bardzo potrzebują miłości i dlatego właśnie stamtąd decydują się wybrać jednego psa. Pracownica schroniska oprowadza rodzinę po przytulisku i proponuje im młodego, smutnego kundelka, który w schronisku przebywa już kilka miesięcy i powoli traci nadzieję na szczęśliwy dom. Psiak w oczach Basi, jej brata Tomka oraz ich rodziców jest idealny i dlatego po kilku dniach zabierają go do domu. W tym samym casie najlepsza koleżanka Basi również dostaje od rodziców psa. Jej psiak jest rasowy i był bardzo drogi. Koleżanka wyśmiewa Supła Basi. Dziewczynce jest przykro gdyż bardzo kocha swoego pupila i postanawia udowodnić wszystkim, że jest on wyjątkowy i najwspanialszy na świecie...

Lektura, podobnie zresztą jak cały cykl, jest pełna wzruszeń, jest mądra i pouczająca. Supeł, pomimo że mieszka z rodziną Basi dopiero od niedawna, bardzo ją kocha. Podobnie jest w przypadku dziewczynki. Trudno jest jej zrozumieć dlaczego ktoś śmieje się z jej psiaka tylko dlatego, że nie jest rasowy. Poświęca mu wiele czasu, uwagi i poprzez tresurę, której psiak ochoczo się poddaje, chce udowodnić wszystkim, że zwykły kundelek może być najwspanialszym pupilem.

Myślę, że lektura spodoba się każdemu maluchowi. Jest bardzo ciepła i w sumie prosta. Uczy przy okazji, że jesteśmy odpowiedzialni za naszego zwierzaka, przypomina, że zwierzęta podobnie jak ludzie mają uczucia i przywiązują się do swojego opiekuna. Posiadanie zwierzaka daje mnóstwo radości ale wymaga od nas odpowiedzialnego zachowania, czasem nawet poświęcenia. Uczula także na to, że rasa psa nie ma najmniejszego znaczenia. Wszak pies to nie zabawka i najważniejsze jest aby po prostu jego towarzystwo nas cieszyło, aby poświęcać mu czas i stworzyć dom za co psiak z pewnością odwdzięczy się miłością i da nam mnóstwo radości na co dzień.

Książka przyciąga młodego czytelnika uroczą okładką prezentującą słodkiego szczeniaka. W środku natomiast na najmłodszych czekają delikatne czarno-białe ilustracje i duża czcionka ułatwiająca samodzielne czytanie. Zdecydowanie jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich małych miłośników zwierząt. Gorąco polecam ;)

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 128
Format: 130 x 200 mm
Cena: 10,79 zł


Brak komentarzy: