środa, 24 maja 2017

Zabawy ze Świnką Peppą...

Świnka Peppa to przesympatyczna bajkowa postać, której przygody najmłodsi mogą śledzić na kanale MiniMini od kilku lat. Lubi ją również moja pięciolatka i choć w telewizji ogląda dość rzadko często sięgamy wspólnie po gazetki i książeczki poświęcone właśnie jej przygodom...


"Latający weterynarz" to niewielka książka, która wchodzi w skład cyklu Książeczki z półeczki i jest już 44 tomem skrywającym przygody uroczej małej świnki. W tym numerze dzieci przeczytają o tym jak Peppa odkrywa tajniki pracy weterynarza i wraz z mamą, bratem i oczywiście panią doktor chomik, samolotem wyrusza na pomoc małym pacjentom...

Historyjka jest prosta i krótka, kilkuminutowa. Jej treść jest natomiast bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków, a przy okazji nietrudno dopatrzyć się w niej licznych walorów edukacyjnych. Praca weterynarza jest wszak dla maluchów bardzo ciekawa i z pewnością chętnie potowarzyszyliby sami takiemu lekarzowi podczas jego pracy.

Lektura uprzyjemnia dzieciom wolny czas i jest jakże fantastyczną alternatywą dla bajki w TV. Peppa odwiedzając gabinet weterynarza i uczestnicząc w wezwaniach do małych pacjentów rozbudza w dzieciach ciekawość oraz uczula na to, że zwierzaki również mogą chorować i potrzebować pomocy lekarskiej i właśnie w takich sytuacjach należy zwracać się do weterynarza.

Myślę, że tego typu książeczki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od ekranów TV, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami oraz okazją do rozwijania wyobraźni i to niekoniecznie w domu. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV, a urocze wydanie przyciągnie do lektury wszystkie dzieci. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po ten właśnie tytuł, na pewno taka lektura ucieszy najmłodszych a już na pewno wywoła wielki uśmiech na twarzach wszystkich małych sympatyków świnki Peppy ;)

Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Oprawa: miękka
Format: 220 x 215 mm
Cen: 6,99 zł

~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~

Ze świnką Peppą na pewno nie można się nudzić. Potwierdzają to chociażby pełne niespodzianek książki pt. "Buduję pokój Peppy" oraz "Wielka kałuża". Takie tytuły zagwarantują bowiem maluchom długie chwile twórczej i odkrywczej zabawy w towarzystwie ulubionych bohaterów...

"Buduję pokój Peppy" to książeczka, wewnątrz której znajdują się grube karty, które po wyrwaniu i złożeniu poszczególnych elementów utworzą pokój Peppy wraz z jego pełnym wyposażeniem, w którym nie zabraknie oczywiście Peppy, Gorgea oraz ich rodziców. Złożenie modelu przestrzennego pokoju nie jest trudne a bawić się nim można właściwie bez końca, jest bowiem trwały i funkcjonalny. Dla małych fanów Peppy to na pewno wielka atrakcja.

Drugim ciekawym elementem tejże publikacji są kartki, które po wyrwaniu i właściwym złożeniu utworzą książeczkę z historyjką do czytania pt. "Zadanie na 102!". Wyobraźcie sobie minę dziecka, które samo składa książeczkę. Świetna sprawa! Oczywiście nasza lektura po przeczytaniu powędrowała na półkę z książkami i wzbogaciła naszą kolekcję książeczek o przygodach świnki Peppy, do której bardzo często zaglądamy ;)

Na koniec warto wspomnieć też o tym, że poza tymi dwoma projektami do samodzielnej realizacji na kartach książki czekają jeszcze inne zadania i zabawy dla dzieci. I jak tu nie kochać Peppy? Oczywiście gorąco polecam Wam ten właśnie tytuł ;)
Liczba stron: 14
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
Format: 235 x 310 mm
Cena: 14,99 zł

 ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~ . ~

"Wielka kałuża" to kolejny dowód na to, że świnka Peppa jest fantastyczną towarzyszką zabaw. Wewnątrz tej publikacji na najmłodszych czekają kolorowe naklejki, zadania takie jak sudoku, zaszyfrowane wiadomości, labirynty, kolorowanki czy łączenie w pary.

Prosty, przejrzysty i zrozumiały dla dzieci układ oraz pełne kolorowych ilustracji strony z ulubionymi bohaterami w roli głównej to świetny sposób na zabawę dla dzieci, w którą sprytnie wpleciono elementy edukacyjne. W towarzystwie Pappy naprawdę przyjemnie mija wolny czas. Książeczki takie warto więc zawsze mieć w domu a już na pewno będą wielką gratką dla małych miłośników sympatycznej świnki i fanów bajki. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie sięgają po takie krótkie, niezobowiązujące książeczki aktywizujące i ćwiczą zdolności manualne, uczą logicznego myślenia, wykorzystują wielobarwne naklejki i bawią z ulubionymi bohaterami. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów. Dobra zabawa gwarantowana ;)

Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Oprawa: miękka
Format: 225 x 270 mm
Cena: 7,99 złBrak komentarzy: