sobota, 27 maja 2017

"Wissper 3 Pracowity koń"Gdy tracimy siły na robienie rzeczy, które sprawiają nam radość to okropnie smutne. Bohaterka książki pt. "Wissper. Pracowity koń" znajdzie jednak wyjście z każdej nawet bardzo trudnej sytuacji. Wszak koń, który dotąd ciągał wielkie drzewa na bobrzą tamę pomagając tym samym swoim przyjaciołom zasługuje na pomoc. Ale czy Wissper znajdzie wyjaśnienie jego nagłej i dziwnej utraty siły? Myślę, że z pomocą przyjaciół na pewno jej się to uda ;)

Lektura stanowi trzeci tom przygód tytułowej bohaterki. Zapoznałam się wraz z dziećmi niedawno z pierwszymi dwoma i tak przypadły nam do gustu, że z ochotą zasiadłyśmy do kolejnej opowiastki poświęconej perypetiom małej Wissper. Dla osób, które natomiast jeszcze jej nie znają powiem, że Wissper to mała dziewczynka, która rozumie mowę zwierząt. Jej perypetie najmłodsi mogą od niedawna śledzić w TV na kanale MiniMini+. Niezwykłość dziewczynki to jednak nie tylko umiejętność rozumienia zwierząt. Mała Wissper potrafi przenieść się też za pomocą magii w dowolny zakątek świata. To jednak jest jej wielką tajemnicą...

Na kartach trzeciego tomu Wissper pomaga smutnemu konikowi Herbertowi w wyjaśnieniu przyczyny utraty jego siły. W tym celu dziewczynka przenosi się nad brzeg rzeki płynącej po zielonej sawannie i z pomocą zaprzyjaźnionej pandy, którą przywołuje do siebie w magiczny sposób, robi wszystko aby rozwiązać zaistniały problem. Czy jej się to uda?

Książka jest bogato ilustrowana co z pewnością przyciągnie do niej dzieci. Tekst nadrukowany jest dużą czcionką i w sumie nie ma go zbyt wiele. W sam raz na kilka minut czytania. Porusza natomiast jak najbardziej ciekawy temat a magiczne zdolności Wissper dodają lekturze wyjątkowości. Wszystko to rozbudza w dzieciach wyobraźnię, rozwesela i przepełnione jest bardzo pozytywną energią. Takie ciepłe historie idealnie sprawdzają się chociażby przed snem. Polecam ją wszystkim maluchom ;)
 Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 220 x 215 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Cena: 6,99 zł


Brak komentarzy: