czwartek, 11 maja 2017

"Świnka Peppa. Opowieści na dobranoc. O urodzinach Peppy"


Świnka Peppa to bardzo popularna i ogromnie lubiana przez moją córkę bajkowa postać, której przygody najmłodsi mogą oglądać na kanale MiniMini od kilku lat. Choć moja pięciolatka perypetie sympatycznej świnki śledzi w telewizji dość rzadko, bardzo często sięgamy wspólnie po gazetki i książki dla dzieci poświęcone właśnie jej przygodom.

"O urodzinach Peppy. Opowieści na dobranoc" to dużych rozmiarów książka skrywająca nowe przygody uroczej małej świnki. W tej lekturce dzieci przeczytają o tym jak Peppa przygotowuje swoje czwarte urodziny. Ten dzień zapowiada się bardzo wyjątkowo a mała świnka ma fantastyczny pomysł na swoje przyjęcie. Wczesnym rankiem ściąga wszystkich z łóżek gdyż nie może spać, a potem przychodzą goście i zaczyna się przyjęcie. Czy jednak wszystko ułoży się tak jak zaplanowała to Peppa? Niespodzianek na pewno nie zabraknie... 

Historyjka jest prosta i krótka, kilkuminutowa. Jej treść jest natomiast bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków, a przy okazji nietrudno dopatrzyć się w niej naturalności i przyziemności. Temat urodzin to wszak temat, o którym maluchy mogą mówić bez końca szczególnie gdy to właśnie ich święto zbliża się wielkimi krokami. Peppa pokazuje przy tym dzieciom, że nawet jeżeli nie wszystko wyjdzie tak jak byśmy tego chcieli i tak zabawa może być udana.

Lektura uprzyjemnia dzieciom wolny czas i jest jakże fantastyczną alternatywą dla bajki w TV. Poza tym Peppa podsuwa dzieciom fajne pomysły zabaw. Pokazuje jak wielką frajdą jest organizacja przyjęcia urodzinowego, jak fajnie jest gdy przychodzą do nas przyjaciele i wesoło bawią razem z nami. Książeczkę można zabrać wszędzie ze sobą i przeczytać zawsze gdy będziemy mieli na to ochotę. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV, a urocze wydanie przyciągnie do lektury wszystkie dzieci.

Myślę, że tego typu książeczki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od ekranów TV, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami oraz okazją do rozwijania wyobraźni i to niekoniecznie w domu. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po ten właśnie tytuł. Na pewno taka lektura ucieszy najmłodszych a już na pewno wywoła wielki uśmiech na twarzach wszystkich małych sympatyków świnki Peppy ;)
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Rok wydania: 2017
Oprawa: miękka
Liczba stron: 18
Format: 265 x 260 mm
Cena: 11,24 złBrak komentarzy: