piątek, 12 maja 2017

"Nela i skarby Karaibów" Nela Mała Reporterka


Lubicie książki autorstwa małej podróżniczki Neli? Każdy z dotychczasowych tytułów jakie pojawiły się na rynku jest moim zdaniem fantastyczny. Wśród rynkowych bestsellerów wypatrzyłam niedawno jej najnowszą, siódmą już publikację, która nosi tytuł "Nela i skarby Karaibów". Tym razem Nela Mała Reporterka zabiera czytelników śladami Krzysztofa Kolumba w podróż po Karaibach, a opowiada o swojej wyprawie po tym zakątku świata jak zwykle wyjątkowo barwnie i ciekawie...

Nela ma obecnie jedenaście lat. Podróżuje natomiast z rodzicami już od wielu lat nagrywając przy okazji krótkie reportaże, które dzieci mogą oglądać na kanale TVP ABC. Tym razem wraz z nią młodzi czytelnicy zwiedzą Karaiby. Nie będzie to jednak zwykła podróż. W książce przeczytamy o legendy piratach takich jak Francis Drake czy Czarnobrodym, ukrytych na dnie morza skarbach, o odkryciu Karaibów przez Krzysztofa Kolumba, przyjrzymy się też rozgwiazdom zamieszkującym dno morza...

O wyprawie Neli można by tak właściwie opowiadać jeszcze bardzo długo, gdyż dziewczynka przeżyła naprawdę wiele fascynujących przygód i odwiedziła wiele niezwykłych miejsc. Jest nie tylko główną bohaterką książki, ale również jej narratorką. A co jak co, jej sposób przekazywania informacji i opowiadania jest rewelacyjny. Dziewczynka po prostu w fascynujący sposób relacjonuje swoje przygody, zadaje też czytelnikom pytania a często nawet uruchamia ich wyobraźnię. Takim sposobem po prostu porywa i chwyta za serce każdego bez względu na wiek.

Wydanie książki jest bardzo staranne, twarda oprawa wypełniona gąbką, szyte grube strony i bardzo kolorowe wnętrze. Nawet jeżeli ktoś nie znał dotychczasowych książek Neli widząc tę z ciekawością zagłębi się w jej treści. Tekst natomiast nie jest monotonny. Przeplatają go liczne fotografie, ilustracje, mapy, są też ramki, tekst jest czasem pogrubiony a czcionka zmienia kolor. Wszystko to po to aby dzieciom uatrakcyjnić jeszcze bardziej i tak fantastyczną już lekturę. Tym czytelnikom, którzy Nelę już odrobinę znają dodam jeszcze, że ta książka jest dojrzalsza od poprzednich. Widać w niej, że autorka powoli dorasta i jej sposób opowiadania o podróżach staje się coraz bardziej poważny. Nela mimo to nadal pozostaje tą dziewczynką, która jak nikt inny potrafi zaprosić czytelnika do wspólnej podróży i dlatego jej książki nieustannie zyskują sobie rzecze sympatyków. Zdecydowanie tak będzie również i w tym przypadku.

Warto wspomnieć też o tym, że na niektórych stronach znajdują się specjalne kody, które możemy zeskanować telefonem bądź tabletem i oglądać filmiki z przygód Neli, o których przeczytaliśmy w tejże książce. Świetny dodatek i kolejna atrakcja dla dzieci. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić Wam tę fantastyczną lekturę, do której my zaglądamy ostatnio codziennie. W końcu wakacje już tuż tuż i każdy planuje swoje bliższe i dalsze wojaże tak więc tematyka publikacji jest jak najbardziej na czasie ;)

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Oprawa: twarda
Format: 172 x 222 mm
Liczba stron: 220
Rok wydania: 2016
Cena: 27,68 zł


Brak komentarzy: