środa, 31 maja 2017

"Masza i Niedźwiedź. Witajcie w naszym lesie! Leśne szablony" Tomasz Klonowski


Masza i Niedźwiedź to popularny rosyjski serial animowany, który od kilku lat można również oglądać na antenie polskiej telewizji na kanale TVP ABC. O przygodach tej sympatycznej pary można też przeczytać sięgając po różnorodne publikacje Egmontu. Właśnie z myślą o najmłodszych fanach animacji powstała publikacja z szablonami pt. "Masza i Niedźwiedź. Witajcie w naszym lesie! Leśne szablony", która szybko okazała się też hitem w moim domu ;)

Całość składa się na 8 grubych tekturowych kart z szablonami ulubionych bohaterów najmłodszych, na których znajdziemy Niedźwiedzia i Maszę w kilku różnych pozach, a także misia pandę, sprytnego zająca oraz tygrysa. Każdy szablon jest krótko opisany. W tym miejscu dowiadujemy się kilku ciekawostek o naszych ulubionych bohaterach i ich zabawnych perypetiach. Wszystko to na wygodnej spirali aby uprzyjemnić dodatkowo zabawę i zachęcić maluchy do działania ;)

Zabawy z szablonami są o tyle fajne, że można bawić się nimi właściwie bez końca i używając kilku tylko wzorów stworzyć nieskończoną ilość różnych kompozycji. Szablony są niemal niezniszczalne przez co dzieci mogą cieszyć się nimi bez końca. Mają sporej szerokości rowki dlatego bez problemu mieści się w nich nawet gruba kredka. Wzory nie są natomiast skomplikowane, a efekt jaki można osiągnąć za ich pomocą naprawdę imponujący. Dzięki tej prostocie nawet młodsze, trzyletnie maluchy, mogą pokusić się o stworzenie własnej niepowtarzalnej ilustracji a nawet autorskiej historyjki poświęconej Maszy i Niedźwiedziowi.

Powielałyśmy już z dziećmi wszystkie szablony wielokrotnie. Sprawia to bardzo dużo frajdy i ogromnie wciąga. W naszym domu zabawa więc trwa i myślę, że szybko się nie znudzi. Jest to oryginalny sposób na spożytkowanie wolnego czasu przez dziecko, a przecież wakacje tuż tuż. Można zabrać taką książeczkę gdzieś w plener i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Takie ćwiczenie wpływa ogromnie również na naukę rysowania u malucha. Powielając wielokrotnie dane elementy dzieci zapamiętują ich kształty i samodzielne rysowanie ich  staje się z czasem dużo łatwiejsze. My gorąco zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną książeczką życząc udanej i owocnej zabawy.Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda na spirali
Format: 238 x 209 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena: 24,99 zł 18,74 zł


Brak komentarzy: