piątek, 26 maja 2017

"Księżniczka Celestia i lato królewskich fal" G.M. Berrow
Moje dziewczynki są wielkimi fankami serii My Little Pony. Mają w swojej kolekcji zarówno zabawki z tego cyklu jak i książeczki przybliżające perypetie ulubionych bohaterów. Niedawno na rynku pojawiła się kolejna publikacja poświęcona tejże serii więc z ochotą zasiadłyśmy wspólnie do jej lektury. Książka ta nosi tytuł "Księżniczka Celestia i lato królewskich fal" i jest to pierwszy tom z cyklu Księżniczki Equestrii. Oferuje natomiast czytelnikom ciekawą i zabawną opowieść w sam dla małych fanek kucyków.

Książka przyciąga wzrok dziewczynek szczególnie swoją niesamowitą okładką zapraszając je do niezwykłej krainy jaką jest Equestria. Tam w miejscu zwanej Ponyville mieszkają  szczęśliwe skrzydlate kucyki i to właśnie tutaj dzieje się cała akcja opowieści. Otóż księżna Diamond Waves poprosiła swoją przyjaciółkę Księżniczkę Celestię o pomoc. Okazało się, że Di spodziewa się ataku niebezpiecznych stworzeń. Aby móc stawić im czoła uczy swoich uczniów, młodych jednorożców, potrzebnych zaklęć. Niestety jej zmagania wciąż idą na marne. Uczniowie mają wielki problem z opanowaniem zaklęć. Jaka była tego przyczyna i czy Księżniczce Celestii udało się pomóc w tej ważnej sprawie dowiecie się sięgając po tę fascynującą lekturę...

Historia jaką znalazłyśmy na kartach lektury jest ciepła i bardzo optymistyczna. Przeczytamy tu bowiem o odwadze, determinacji, sile przyjaźni, która ma wielką moc a także o tym, że warto się uczyć i jednocześnie znaleźć czas na zabawę. Ta pouczająca opowieść uświadamia nam, że nie ma rzeczy niemożliwych a z pomocą przyjaciół można osiągnąć bardzo wiele. Na jej końcu znajdują się natomiast proste zadania przygotowane dla dzieci, które z pewnością będą dla nich przyjemną formą zabawy z ulubionymi bohaterami.

Lektura napisana jest prostym językiem, dzieci nie będą miały najmniejszego problemu z jej zrozumieniem. Nie rzadko perypetiom bohaterów towarzyszy humor ale są one też pouczające, wartościowe i urocze. Jestem przekonana, że taka publikacja będzie udanym pomysłem na prezent dla każdej małej fanki serii My Little Pony. Warto bowiem przeczytać tę opowieść i uwierzyć w siłę przyjaźni. Oczywiście polecam ;)

Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Format: 146 x 216 mm
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 160
Cena: 18,74 zł


Brak komentarzy: