czwartek, 25 maja 2017

Czytam i układam


Jest wiele sposobów na zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami i niekoniecznie trzeba w tym celu bezczynnie przesiadywać przed telewizorem. Wydawnictwo Egmont zaproponowało dzieciom fantastyczną alternatywę, którą jest seria książek Czytam i układam. Nasza biblioteczka wzbogaciła się niedawno o dwa tytuły z tejże właśnie serii, z których ogromnie ucieszyły się moje dziewczyny tj. "Masza i Niedźwiedź" oraz "Barbie".

Co znajdziemy więc otwierając te duże i grube zarazem książki? Przede wszystkim pierwsze co rzuca się w oczy to ich grube kartonowe karty. Otwierając dowolną rozkładówkę, jedną z pięciu, oczom dzieci ukazuje się na jednej stronie tekst na drugiej zaś układanka składająca się z 30 puzzli. Puzzle te znajdują się w specjalnym wgłębieniu grubych kartonowych kart. Dopasowane są do nich idealnie więc nic z książek nie wypada a to z kolei sprawia, że ich niepostrzeżenie nie zgubimy. Układanki oczywiście przedstawiają scenki z bajek w zależności od tytułu. Jeśli chodzi o tekst to jest to krótki opis nawiązujący do ilustracji obok. Wersja idealna dla młodszych dzieci.

Wykonanie publikacji jest bardzo porządne a przy tym niebywale estetyczne i kolorowe. Puzzle są piękne i oddają faktyczny obraz naszych ulubionych bohaterów a to na pewno cieszy. Warto też zauważyć, że układanek jest 5 w każdej książce i wszystkie znajdują się w jednym miejscu. Nie mieszają się jednak ze sobą jak by to miało miejsce np. w kartonowym pudełku z typowymi puzzlami. Zajmują więc mało miejsca, a takie rozwiązanie na pewno jest bardzo praktyczne gdy mamy go niewiele do rozdysponowania.

Myślę, że takie publikacje ucieszą wszystkich małych sympatyków zarówno Maszy i Niedźwiedzia jak i Barbie oraz innych tytułów dostępnych w serii. Oferują im bowiem nie tylko krótką opowiastkę idealną do przeczytania przed snem, ale też niekończącą się zabawę z puzzlami, które maluchy przecież tak lubią. Polecam te lektury chociażby na prezent z okazji Dnia Dziecka jeżeli już powoli zaczynacie o takowych myśleć. Moje dziewczynki chętnie po nie sięgają. Puzzli jest kilka więc nie ma kłótni o to kto układa i nawet ja chętnie przyłączam się do zabawy. Zdecydowanie warto  przenieść się do bajkowego świata naszych ulubionych postaci aby przeżywać na nowo ich magiczne przygody, a te publikacje są świetnym ku temu pretekstem. Polecam ;)


Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 10
Rok wydania: 2017
Format: 250 x 250 mm
Cena: 26,24 zł / 1 szt.


Brak komentarzy: