poniedziałek, 29 maja 2017

Blaze i megamaszyny...

Każdy maluch ma jakieś swoje ulubione bajki, które chętnie ogląda w TV. Warto wykorzystać tę fascynację aby zachęcić dzieci do sięgania po najróżniejsze książeczki aktywizujące, na kartach których goszczą właśnie ci ulubieni bohaterowie i połączyć zabawę z nauką. Wydawnictwo Media Service Zawada, jak zapewne wiecie, ma w swojej bogatej ofercie wiele książeczek edukacyjnych i magazynów dla dzieci, których bohaterami są właśnie postacie z popularnych bajek. Każdy maluch znajdzie wśród nich coś dla siebie. Moje dzieci miały okazję przyjrzeć się niedawno kilku tytułom i zabawy było przy tym co niemiara. Pod lupę poszły tym razem dwa tytuły z serii Blaze i megamaszyny. Jesteście ich ciekawi?

"Blaze i megamaszyny. Malowany świat. Gaz do dechy" to malowanka, do której dołączone są farbki oraz pędzelek. Obrazki nadrukowane są czarną wyraźną kreską tylko na jednej stronie więc malując farbami nic nam nie przesiąknie. Oczywiście malowanki prezentują scenki z bajki z bohaterami animacji w roli głównej a wszystko to z krótkim tytułem informującym o tym co przedstawiają. Dzięki praktycznemu połączeniu farbek z malowanką zestaw taki świetnie sprawdzi się nie tylko w domu ale i gdzieś w plenerze czy na wakacjach. Warto bowiem mieć pod ręką coś co można dzieciom w wolnych chwilach zaproponować do zabawy. A, że malować lubią niemal wszystkie maluchy takie książeczki zawsze będą strzałem w dziesiątkę.

Druga z książeczek jest większa i równie ciekawa jak poprzednia i nosi tytuł "Blaze i megamaszyny. Bawię się, czytam, buduje tor".  Jak sugeruje tytuł, wewnątrz książeczki znajdują się różne wspaniałości. Między innymi są to grube karty, które po wyrwaniu i złożeniu poszczególnych elementów utworzą prawdziwy tor na którym swoje umiejętności zaprezentują wszystkie megamaszyny. Złożenie modelu przestrzennego toru nie jest trudne a bawić się nim można właściwie bez końca, jest bowiem trwały i funkcjonalny. Dla małych fanów Blaze'a to na pewno wielka atrakcja.

Drugim ciekawym elementem tejże publikacji są kartki, które po wyrwaniu i właściwym złożeniu utworzą książeczkę z historyjką do czytania pt. "Święto błota". Samodzielne złożenie książki to świetna sprawa i zdecydowanie wielka atrakcja dla maluchów. Oczywiście nasza lektura po złożeniu i przeczytaniu powędrowała na półkę z książkami i z pewnością powrócimy do niej jeszcze nie raz ;) Na koniec warto wspomnieć też o tym, że poza tymi dwoma projektami do samodzielnej realizacji na kartach książki czekają jeszcze inne zadania i zabawy dla dzieci. Oczywiście gorąco polecam Wam ten właśnie tytuł ;)

Prosty, przejrzysty i zrozumiały dla dzieci układ oraz pełne kolorowych ilustracji strony z ulubionymi bohaterami w roli głównej to świetny sposób na zabawę dla dzieci, w którą sprytnie wpleciono elementy edukacyjne. W towarzystwie Blaze'a naprawdę przyjemnie mija wolny czas. Książeczki takie warto więc zawsze mieć w domu a już na pewno będą wielką gratką dla małych miłośników motoryzacji i fanów bajki. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie sięgają po takie krótkie książeczki a dzięki aktywizacyjnym zadaniom ćwiczą zdolności manualne, uczą się logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i wsłuchują w przygody swoich ulubieńców. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po dowolny z prezentowanych tytułów. Dobra zabawa gwarantowana ;)Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 265 x 280 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena: 19,99 zł


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 250 x 310 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena: 14,99 złBrak komentarzy: