środa, 5 kwietnia 2017

Zabawa z Winx - nowości rynkowe


Moje dziewczynki od kilku dni bardzo twórczo i przyjemnie zarazem spędzają swój wolny czas, a wszystko to dzięki książeczkom kreatywnym z serii Winx Club. Animację kojarzę słabo gdyż oglądałam ją z dziećmi dość dawno ale ogólnie przypadła nam do gustu. Wyemitowano w Polsce już kilka sezonów serialu a także kilka filmów animowanych opierających się na nich. Niedawno na rynku pojawiły się też najróżniejsze książeczki poświęcone tejże serii, które adresowane są przede wszystkim do dziewczynek w wieku 4 - 10 lat. Nieznajomość animacji zupełnie natomiast nie przeszkadza dzieciom w sięganiu po nie, gdyż zarówno ich tematyka jak i same sylwetki nastoletnich czarodziejek broniących magicznego wszechświata z klubu Winx, są dzieciom dobrze znane. Jesteście ciekawi co oferuje młodszym czytelniczkom w tej kwestii wydawnictwo Wilga? Otóż bardzo wiele różnorodnych tytułów, a co jeden to ciekawszy...

Na wstępie kilka słów na temat książki, która zabierze nas do świata Winx i pomoże lepiej poznać jego bohaterki. Lektura ta nosi tytuł "Przygoda w magicznym parku" a jej główną bohaterką jest Roxy, czarodziejka zwierząt. Dziewczyna z pomocą pozostałych czarodziejek Winx o imionach Stella, Flora, Tecna, Bloom, Musa i Layla, pracuje w parku przyrody, w którym na świat przyszło ostatnio wiele gatunków magicznych zwierząt. Maluchom trzeba założyć karty, sfotografować je i opisać. Dziewczyny razem bawią się fantastycznie pracując a przy okazji poznając nowe zwierzaki. Nazajutrz okazuje się, że mały smokoniedźwiedź Dymek zniknął. Jego mama jest strasznie zdenerwowana i nieustannie zionie ogniem. To może skończyć się bardzo źle. Czarodziejki niezwłocznie rozpoczynają poszukiwania małego Dymka. Gdzie zniknął niesforny smokoniedźwiedź?

Książka przenosi dzieci do niezwykłej krainy, w której żyją czarodziejki i mnóstwo magicznych stworzeń. Rozbudza tym samym wyobraźnię dzieci. Czarodziejki natomiast pokazują, że wspólna praca może być bardzo przyjemna i że dzięki przyjaciołom możemy bardzo wiele osiągnąć. Włąściwie wtedy nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Książka jest przy tym bogato ilustrowana, co niewątpliwie ucieszy młodych czytelników, a co ciekawe zawiera też wiele nie publikowanych dotąd ilustracji. To prawdziwa gratka dla fanów Winx, ale też świetna okazja aby bliżej poznać pojedynczych bohaterów.

 ~* ~* ~* ~* ~* ~* ~* ~
 
"Koloruj z Winx" to seria, która obecnie liczy dwa numery. Są to kolorowanki, które przedstawiają sylwetki bohaterów animacji. Kolorowanki są dość szczegółowe, w sam raz dla starszych dziewczynek. Tuż obok każdej z nich znajduje się jakaś ciekawostka odnosząca się do danego bohatera. Kartki tych książeczek są grube i dzieci mogą wypełniając je kolorami sięgać po kredki a nawet cienkopisy. A, że kolorować lubią niemal wszystkie dzieci jestem pewna, że takie fantastyczne kolorowanki znajdą grono fanów.

~* ~* ~* ~* ~* ~* ~* ~

"Baw się modą" to seria składająca się jak dotąd również z dwóch książeczek. Na ich kartach dziewczynki mogą pobawić się w kreatorki mody i ubrać modelki, oczywiście czarodziejki Winx, w stroje na każdy dzień tygodnia, na różne godziny i okazje. Mają to być stroje np. imprezowe, na spotkanie z przyjaciółkami, lekcję tańca, spacer po parku, wizytę w  muzeum czy wypad na zakupy. Do dyspozycji małe stylistki mają natomiast fantastyczne szablony oraz ponad 120 naklejek. Mogą więc swoje stroje tworzyć zarówno odrysowując je od szablonów jak i uzupełniać naklejkami. Zabawa z takimi książeczkami jest naprawdę rewelacyjna, bo co jak co dziewczynki uwielbiają takie modowe zabawy i przebieranki.

~* ~* ~* ~* ~* ~* ~ 

"Zostań stylistką" to kolejna seria Winx i podobnie jak poprzednio również składa się z dwóch tytułów Elegancko oraz Romantycznie. w zależności od tytułu dziewczynki pobawią się w kreatorki mody i będą miały za zadanie ubrać swoje modelki w odpowiadającym tytułowi klimacie. Do pomocy mają aż 50 szablonów i 130 naklejek. Te książki oprawione są na spirali co ułatwia zabawę i sprawia, że same się nie zamykają.

~* ~* ~* ~* ~* ~* ~ 
Kolejna, ostatnia już publikacja z serii Winx club nosi tytuł "Koloruj i stylizuj z Winx", i oczywiście zachęca dziewczynki do kolejnych prób projektowania strojów, które może ograniczyć jedynie wyobraźnia ich twórcy. W tej książeczce na dziewczynki czeka mnóstwo twórczych zadań kolorowanie, uzupełnianie rysunków i przerysowywanie kratka po kratce. Zadanka są idealne dla starszych dziewczynek i jest ich sporo więc zajmują naprawdę na długo.Jak nietrudno zauważyć, poza pierwszą publikacją, są to książeczki kreatywne stworzone dla dziewczynek, które lubią tworzyć, lubią bawić się modą, projektować stroje oraz dodatki do nich i takie zabawy sprawiają im wielką frajdę. Dzięki szablonom i naklejkom książeczki te dają wiele możliwości i tylko od naszej wyobraźni zależy jak je wykorzystamy. Obserwując natomiast moje dziewczyny zauważyłam, że zabawa z Winx okazała się dla nich po prostu fantastycznym sposobem na spędzenie wolnego czasu i z pewnością szybko wypełnią kolejne strony książeczek. Dzięki szablonom swoje projekty będą też mogły przenieść na inne rysunki i bawić się dalej. Polecam wszystkie tytuły i jestem pewna, że przypadną do gustu każdej dziewczynce ;)
"Koloruj z Winx"
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Format: 298 x 210 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Cena: 7,99 zł / 1 szt.


"Baw się modą"
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Format: 296 x 210 mm
Liczba stron: 16
Rok wydania: 2017
Cena: 14,99 zł / 1 szt.


"Zostań stylistką"
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka na spirali
Format: 280 x 210 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2017
Cena: 19,99 zł / 1 szt.


"Koloruj i stylizuj z Winx"
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Format: 295 x 210 mm
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2017
Cena: 16,99 zł


"Przygoda w magicznym parku"
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Format: 275 x 210 mm
Liczba stron: 48
Rok wydania: 2017
Cena: 29,99 zł


Brak komentarzy: