sobota, 29 kwietnia 2017

"Robert Lewandowski. Z boiska na stadiony" Piotr Wójcik


Dziś Robert Lewandowski jest ikoną sportu i zawodnikiem numer jeden dla polskich kibiców. Nawet moje dziewczyny ochoczo oglądają mecze i kibicują naszym od kiedy Lewy gra w reprezentacji Polski. Jeśli i wśród was są sympatycy tego właśnie zawodnika i chcielibyście poznać go bliżej, dowiedzieć się czegoś więcej chociażby na temat tego jak rozwijała się jego kariera sportowa, odsyłam was do interesującej lektury pt. "Robert Lewandowski. Z boiska na stadiony". Wiem, że książek poświęconych temu piłkarzowi pojawiło się na rynku już kilka, ale zdecydowanie ta godna jest przeczytania, choćby dlatego, że nie jest to typowa nudna biografia. Co to to nie!

Co znajdziemy więc otwierając tę lekturę? Publikacja okazała się dla mnie miłym zaskoczeniem. Jest w niej całe mnóstwo wiadomości odnośnie życia, kariery, porażek i sukcesów piłkarza aczkolwiek wszystko to nie układa się w kolejności chronologicznej typowej dla książek biograficznych. Są to raczej luźne, ciekawe opowieści posegregowane w trzech rozdziałach: Reprezentacja Polski, Kariera klubowa, Życie prywatne. Po tytułach rozdziałów nie trudno domyślić się, że każdy kibic Lewego znajdzie tu informacje, które go w pełni usatysfakcjonują i przybliżą życiorys zawodnika. Autor jednak dodatkowo pokazał Roberta nie tylko jako rewelacyjnego piłkarza ale również, a może przede wszystkim, jako człowieka, który wytrwale goni za marzeniami, nie poddaje się po byle porażce, nie boi się wyzwań i ciężkiej pracy. Wszak droga do sukcesu nigdy nie jest usłana różami...

Książka, jak wspomniałam wcześniej, napisana jest dość luźno, tekst jest ciekawy a informacji dużo. Fani Roberta Lewandowskiego na pewno będą nimi usatysfakcjonowani. Autor przeplata w swej książce wiadomości z życia prywatnego piłkarza z tymi z boiska. Ponadto liczne fotografie i rysunki uprzyjemniają przygodę z lekturą i świetnie ją uzupełniają. I choć polska literatura sportowa bardzo rzadko gości w naszym domu, zarówno dzięki interesującej tematyce jak i przystępnej formie publikacji przeczytaliśmy ją z wielką ochotą. Polecam serdecznie ;)
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017
Cena: 16,99 zł


Brak komentarzy: