środa, 26 kwietnia 2017

"Mój przyjaciel Bóg" Lisa O. Engelhardt

Dzieci zadają na ogół mnóstwo pytań. Rolą nas, rodziców, jest udzielanie im zrozumiałych, adekwatnych do wieku odpowiedzi, co nie zawsze tak z biegu bywa proste. Jak wytłumaczyć bowiem z marszu dziecku kim jest Bóg, dlaczego powinny się modlić i gdzie znaleźć Go można w naszym codziennym życiu? Otóż fajnym pomysłem jest sięgnięcie po najnowszą książkę wydawnictwa Promic pt. "Mój przyjaciel Bóg".

Na kartach tej niewielkiej lektury dzieci nie znajdą typowych opowieści. Książka jest bowiem swoistym poradnikiem, który pomoże, szczególnie maluchom, przyswoić obraz Boga, jako Stworzyciela świata, Ojca i Przyjaciela wszystkich ludzi. Młody czytelnik poprzez to zrozumie, że Bóg zawsze jest przy nim, a wszystko co nas otacza jest Jego dziełem. Z Bogiem możemy rozmawiać, dzielić radości i smutki i każdego z nas Bóg kocha bezwarunkowo...

Książka napisana jest prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem. Tekstu jest w niej niewiele, a że nadrukowany jest on dużą czcionką całość czyta się właściwie ekspresem. Dodatkowym atutem są bardzo liczne, fajne kolorowe ilustracje. Na pewno warto zaopatrzyć biblioteczkę dzieci w ten właśnie tytuł. Warto bowiem regularnie rozmawiać z dziećmi o Bogu, bo jest to dla nich temat ważny aczkolwiek niełatwy. Dzięki zawartym w książce prostym i życiowym przykładom na pewno łatwiej będzie im wyobrazić sobie Boga szczególnie jako Przyjaciela, na którego zawsze mogą liczyć i który zawsze jest przy nich. Gorąco polecam ;)

Wydawnictwo: Promic

Oprawa: miękka
Format: 190 x 190 mm
Liczba stron: 32
Rok wydania: 2017

Cena: 14,90 zł


Brak komentarzy: