sobota, 22 kwietnia 2017

"Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki o psikusach i psotach"

Masza i Niedźwiedź to popularny rosyjski serial animowany, który uwielbiają dzieci i mogą go śledzić na antenie polskiej telewizji na kanale TVP ABC. Przygody tej sympatycznej pary można teraz odkrywać również sięgając po nowości wydawnictwa Egmont. Wśród książek dla dzieci wypatrzyłam bowiem niedawno fantastyczną publikację pt. "Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki o psikusach i psotach" poświęconą małej dziewczynce Maszy oraz jej wielkiemu przyjacielowi – Niedźwiedziowi.

W zbiorku tym dzieci znajdą aż osiem różnych historyjek, a co jedna to ciekawsza od poprzedniej: Nieuchwytni mściciele ninja, Drzewo genealogiczne, Święto urodzaju, Gwiazdy małego ekranu, Raz w roku, Sprawa dla detektywa, Okrzyk zwycięstwa, Wieczór filmowy. Masza bardzo często odwiedza Niedźwiedzia w jego chatce w lesie. Razem przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Przeczytamy tu o tym jak poradziła sobie mała Masza i panda gdy Niedźwiedź zostawił ich w domu pod opieką niani. Opiekun nie sprawdził się ale dostał nauczkę przez co już chyba nigdy nie zdecyduje się na pozostanie z tą dwójką. W innej historii Masza przeniesie się do prehistorii zamieniając się miejscem z dziewczynką z tamtych czasów. Ta zamiana będzie dla wszystkich niezwykłym doświadczeniem... W kolejnych historyjkach dowiemy się np. co robiła Masza w mroźny dzień lub jak bawiła się w cyrk.

Dziewczynka czasem daje się ostro we znaki swojemu dużemu przyjacielowi ale ten obdarzony nadzwyczajną cierpliwością i opanowaniem wszystkie pomysły Maszy przyjmuje z iście anielskim spokojem. Ich zabawne perypetie bezdyskusyjnie podbijają serca dzieci.

Ilustracje do książki pochodzą z animowanej wersji bajek i są rewelacyjne, kolorowe i zabawne. Czcionka jest duża, czytelna a na każdej stronie znajduje się najwyżej kilka wersów. Czyta się bardzo szybko ale i niezwykle przyjemnie. Dziewczynka zaraża czytelnika radością, entuzjazmem a jej słodkie spojrzenie wywołuje mimowolnie uśmiech na twarzy. Książeczka idealnie sprawdzi się jako czytanka do poduszki a maluchy, które znają bajkę z TV wręcz zachęci do samodzielnego czytania. Natomiast ci, którzy jeszcze Maszy i Niedźwiedzia nie znają po jej przeczytaniu na pewno pokochają, no bo chyba w tym przypadku innej opcji nie ma ;) Dzięki takiej lekturze ulubieńcy z TV będą zawsze w zasięgu ręki. Gorąco polecam.


Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka
Format: 165 x 166 mm
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2017

Cena: 15,39 zł
Brak komentarzy: