czwartek, 6 kwietnia 2017

"Kraina Lodu Moje bajeczki o Annie i Elsie"


Film animowany pt. "Kraina lodu" miał swoją premierę już kilka lat temu, w 2013 roku, ale dzieci wciąż bardzo chętnie do niego wracają. Dużą popularnością cieszą się też najróżniejsze książeczki oparte na motywach filmu, których ostatnio przybywa na rynku. A, że moje dziewczynki zdecydowanie zaliczają się do wielkich fanek tejże animacji byłam więc pewna, że ucieszy je kolejna rynkowa nowość przenosząca czytelnika do Arendelle czyli książka "Moje bajeczki o Annie i Elsie". Co znajdziemy więc otwierając tę właśnie niedużą publikację? 

Ta książka z pewnością ucieszy wszystkich małych sympatyków Frozen, cudownej zimowej krainy, której bohaterów chyba nie sposób nie lubić. Na jej kartach najmłodsi znajdą aż 8 cudownych i co najważniejsze nowych opowieści, które naprawdę wciągają i które czyta się z wielką przyjemnością. W tomiku dzieci poznają kilka opowieści z czasów gdy Anna i Elsa były jeszcze dziećmi i bawiły się razem. Są tęż i historie z ich dorosłego życia w których goszczą Sven, Olaf a także Kristoff.

Lektury takie jak ta czyta się właściwie ekspresem. Historyjki są bowiem krótkie, kilkuminutowe i bardzo ciekawe. Tekst jest spójny i wciągający a czcionka duża i wyraźna. Opowieści są też wesołe i ukazują takie piękne wartości jak przyjaźń, miłość, odwaga czy poświęcenie. Na kartach tego zbiorku zawarte są też emocje, humor, odrobina strachu, ciekawi bohaterowie i ich fantastyczne przygody, które zawsze dobrze się kończą. Ważnym elementem tej niedużej książeczki są oczywiście kolorowe ilustracje, które dokładnie odwzorowują sylwetki bohaterów zapamiętane z filmu a także przedstawiają fantastyczne krajobrazy Arendelle. Opowieści te rozbudzają w małym czytelniku wyobraźnię, przenoszą do Arendelle, miejsca niezwykle magicznego, tajemniczego i pięknego. Polecamy je wszystkim małym fanom Krainy Lodu. Sprawdzą się bowiem zarówno w podróży jak i w domu jako czytanki przed snem ;)

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Rok wydania: 2017
Format: 166 x 166 mm

Cena: 15 zł1 komentarz:

Angelika A pisze...

Książeczki wydają się bardzo dobrze wykonana :)