piątek, 21 kwietnia 2017

"Kraina lodu. Anna i Elsa" David Erica
W naszym domu ogromną sympatią cieszą się najróżniejsze książeczki oparte na motywach filmu Kraina Lodu, których swoją drogą ostatnio sporo przybyło na rynku. Przeglądając nowości wydawnicze wypatrzyłam dwie fantastyczne książki dla dzieci przenoszące czytelnika właśnie do Arendelle, zimowej krainy w której mieszkają Elsa, Anna oraz ich przyjaciele. Jesteście ciekawi co tym razem przytrafiło się naszym ulubieńcom?

"Puchar Arendelle" to lektura, na kartach której wiele się dzieje i to już od pierwszych jej stron. Otóż już niebawem w Arendelle ma sie odbyć doroczny wyścig zaprzęgów. Na to wydarzenie do Arendelle przybywają drużyny z całego świata. Anna i Elsa również planują wziąć udział w zawodach. Są ogromnie podekscytowane gdyż to będzie ich pierwszy udział w tych zawodach. Trenują więc wytrwale wraz ze Svenem, który ma pociągnąć ich sanie. Jak jednak potoczy się wyścig? Czy wszyscy zawodnicy będą rywalizować uczciwie i zachowają rozsądek w trudnych zimowych warunkach?...

"Tajemnica niedźwiedzi polarnych" to natomiast opowieść, która zaczyna się dość tajemniczo. Anna i Olaf wyruszają do miasteczka aby tam tradycyjnie przeczytać dzieciom bajkę. Opowiadała ona o fleciście, który grając wyprowadził z miasteczka szczury. W niedługim czasie okazuje się, że w miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś niszczy pralnię i podkrada jedzenie. Okazuje się, że to sprawka niedźwiedzi polarnych, które w niewyjaśnionych okolicznościach przybyły do Arendelle. Trzeba dowiedzieć się dlaczego i w jaki sposób tu się znalazły i znaleźć sposób aby odesłać je do domu.

Takie książki z pewnością ucieszą wszystkich małych sympatyków Frozen, cudownej zimowej krainy, której bohaterów chyba nie sposób nie lubić. Na ich kartach najmłodsi znajdą urocze opowieści, które ogromnie wciągają i które czyta się z wielką przyjemnością.

Lektury takie jak te czyta się właściwie ekspresem. Historyjki są bowiem nadrukowane na pożółkłym papierze dużą, przejrzystą czcionką a co jakiś czas również uatrakcyjniają je czarno białe ilustracje. Tekst jest spójny i ciekawy a opowieści wesołe. Ukazują takie piękne wartości jak przyjaźń, miłość, odwaga czy poświęcenie. Na kartach tych publikacji zawarte są też emocje, humor, odrobina strachu, ciekawi bohaterowie i ich fantastyczne przygody, które zawsze dobrze się kończą. Opowieści te idealnie sprawdzą się jako czytanki przed snem. Rozbudzają w małym czytelniku wyobraźnię, przenoszą do Arendelle, miejsca niezwykle magicznego, tajemniczego i pięknego. Polecamy je wszystkim małym fanom Krainy Lodu. Sprawdzą się bowiem zarówno w podróży jak i w domu i właściwie każdej porze dnia ;)Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda
Format: 133 x 204 mm
Liczba stron: 120
Rok wydania: 2017
Cena: 19,24 zł / 1 szt.Brak komentarzy: