wtorek, 25 kwietnia 2017

"Basia i biblioteka" Zofia Stanecka


Seria książeczek o Basi już dość dawno podbiła serca moich córek. Ochoczo sięgają po kolejne pojawiające się na rynku tytuły. Nie zdziwił mnie więc ich entuzjazm, gdy w naszym domu pojawił się najnowszy tytuł „Basia i biblioteka”. Jak zapewne się domyślacie tym razem dzieci wraz z Basią odwiedzą bibliotekę...

Tytułowa bohaterka wraz z całą grupą przedszkolaków odwiedza bibliotekę. Dla dzieci to miejsce jest magiczne i po prostu niezwykłe. Mnóstwo książek i ta wyjątkowa atmosfera, która nie ma sobie równych. Ponadto w bibliotece dzieci biorą udział w warsztatach. Zabawa jest po prostu nie do opisania a rozpromienione buźki przedszkolaków mówią same za siebie...

Perypetie małej Basi są jak zwykle ciepłe i zabawne. Dzięki książce maluchy dowiedzą się czym jest biblioteka, co można w niej znaleźć, jak należy się zachowywać i dlaczego warto ją odwiedzać. Młody czytelnik wraz z bohaterką odkrywa świat ucząc się rzeczy, które go ciekawią i są adekwatne do młodego wieku czytelnika.

Sama publikacja jest solidnie wydana a ilustracje Marianny Oklejak kolorowe i wesołe jak zwykle. Mają w sobie to coś co sprawia, że wywołują uśmiech na twarzach młodych czytelników i wspaniale harmonizują z tekstem.

Jestem przekonana, że warto zwrócić uwagę na całą serię książeczek z Basią w roli głównej. Sytuacje w jakich spotykamy bohaterkę uczą maluchy radzenia sobie z problemami a zabawne scenki uprzyjemniają czytanie i na długo pozostają w pamięci. Sama treść jest natomiast wartościowa i czyta się ją z wielką przyjemnością. Zachęcam gorąco do lektury.


Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: twarda
Format: 217 x 258 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017

Cena: 16,99 zł
Brak komentarzy: