czwartek, 27 kwietnia 2017

"Akademia przedszkolaka - cały roczek rysuję, wyobraźnię trenuję"


Moje maluchy odkąd pamiętam uwielbiają malować, rysować, kolorować i takie zabawy to nieustannie codzienność w naszym domu. Tak więc aby rozwijać u nich tę właśnie pasję podsuwam im najróżniejsze pomysły prac plastycznych, obserwując jednocześnie z jakim zapałem podchodzą do nowych wyzwań. Fajnie w tym przypadku sprawdziła się u nas książeczka "Akademia przedszkolaka. Cały roczek rysuję, wyobraźnię trenuję".

Publikacja adresowana jest do dzieci 2 - 6 letnich, a jej tematyka jest bardzo uniwersalna, dlatego zainteresuje wszystkie dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczynki. Skupia się na czterech porach roku, stanowiących cztery rozdziały zeszytu, i to właśnie im poświęcone są wszystkie jego strony. Na czym więc polega w tym przypadku zadanie dzieci? Otóż maluchy na pewno nie będą się nudzić, gdyż polecenia do wykonania są różnorodne i atrakcyjne dla maluchów. Czasem trzeba coś dorysować, przykleić, pokolorować kredkami bądź domalować farbami tak aby uzupełnić obrazek, który w części jest już namalowany.

Obrazki są raczej proste, nieskomplikowane, w dużym formacie, z małą ilością elementów do uzupełnienia oraz narysowane grubą kreską. Przygotowane są więc w sam raz dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z kolorowaniem czy rysowaniem. Każdy obrazek opatrzony jest krótkim poleceniem, które maluchom muszą odczytać rodzice. Zadania są jednak na tyle oczywiste, że i bez tego dzieci powinny wiedzieć co w danym poleceniu trzeba zrobić. Dzięki temu, że obrazki są częściowo wypełnione kolorami łatwiej dzieciom dobrać do nich odpowiednie kolory. Są jednak elementy, które dzieci mogą pomalować dowolnie. Są też takie, które same muszą dorysować wedle własnego uznania, wymyślić jakiś wzór, scenkę i to najbardziej ucieszyło moją pięciolatkę.

Moje dzieci tradycyjnie nie mogły sobie odmówić i niemal natychmiast w ruch poszły kredki, pisaki i inne mazidła. Papier jest na tyle gruby, że można używać pisaków a nawet farb. Wszystkie przygotowane w książeczce projekty zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Po prostu są nieskomplikowane i prezentują się bardzo sympatyczne. Zabawa z takim zeszytem to więc czysta przyjemność. Przy okazji doskonaląca też zręczność, precyzję a także rozwijająca wyobraźnię naszych pociech.

Pozostaje mi tylko zachęcić do zainteresowania prezentowaną książeczką, na pewno warto, tym bardziej, że cena jest bardzo atrakcyjna ;)

Wydawnictwo: Greg
Oprawa: miękka
Format: 205 x 290 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017
Cena: 11,99 zł


Brak komentarzy: