wtorek, 28 marca 2017

"Wissper 2. Imię dla pingwina"Wybór odpowiedniego imienia to nie lada wyzwanie ale rzecz niebywale ważna i indywidualna zarazem. Bohaterka książki pt. "Wissper. Imię dla pingwina" podejmuje się właśnie takiego wyzwania. Wszak mały pingwinek w tłumie identycznych maluchów jest nie do odnalezienia. Gdyby jednak posiadał unikalne imię jego mama wołając go odnalazła by bawiącego się malca bez większego problemu. Ale jak znaleźć odpowiednie imię dla małego pingwinka?

Lektura stanowi drugi tom przygód tytułowej bohaterki. Zapoznałam się wraz z dziećmi niedawno z pierwszym i tak przypadł nam do gustu, że z ochotą zasiadłyśmy do kolejnej opowiastki poświęconej perypetiom małej Wissper. Dla osób, które natomiast jeszcze jej nie znają powiem, że Wissper to mała dziewczynka, która rozumie mowę zwierząt. Jej perypetie najmłodsi mogą od niedawna śledzić w TV na kanale MiniMini+. Niezwykłość dziewczynki to jednak nie tylko umiejętność rozumienia zwierząt. Mała Wissper potrafi przenieść się też za pomocą magii w dowolny zakątek świata. To jednak jest jej wielką tajemnicą...

Na kartach drugiego tomu Wissper pomaga małemu pingwinkowi w wyborze odpowiedniego imienia tak aby jego mama mogła go zawołać gdy bawi się z innymi pingwinkami. W tym celu dziewczynka przenosi się do Świata Lodu i z pomocą przyjaciół robi wszystko aby rozwiązać pingwini problem. Czy jej się to uda?

Książka jest bogato ilustrowana co z pewnością przyciągnie do niej dzieci. Tekst nadrukowany jest dużą czcionką i w sumie nie ma go zbyt wiele. W sam raz na kilka minut czytania. Porusza natomiast jak najbardziej ciekawy temat a magiczne zdolności Wissper dodają lekturze wyjątkowości. Wszystko to rozbudza w dzieciach wyobraźnię, rozwesela i przepełnione jest bardzo pozytywną energią. Takie ciepłe historie idealnie sprawdzają się chociażby przed snem. Polecam ją wszystkim maluchom ;)


Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 210 x 220 mm
Rok wydania: 2017

Cena: 6,99 zł
Brak komentarzy: