środa, 15 marca 2017

"Świnka Peppa. Książeczki z półeczki 43. Księżniczka Peppa"


Świnka Peppa to bardzo popularna i ogromnie lubiana przez moją córkę bajkowa postać, której przygody najmłodsi mogą oglądać na kanale MiniMini od kilku lat. Choć moja pięciolatka perypetie sympatycznej świnki śledzi w telewizji dość rzadko, bardzo często sięgamy wspólnie po gazetki i książeczki poświęcone właśnie jej przygodom.

"Księżniczka Peppa" to książka, która wchodzi w skład cyklu Książeczki z półeczki i jest już 43 tomem skrywającym przygody uroczej małej świnki. W tym numerze dzieci przeczytają o tym jak Peppa wciela się w rolę księżniczki, a wszystko zaczyna się od tego, że małe świnki szykują się do spania. Wygląda jednak na to, że ani Peppa ani jej młodszy braciszek George nie chcą zasnąć bez bajki, którą zaczyna im opowiadać Babcia świnka. Peppa postanawia pomóc babci w tworzeniu opowieści i wtedy zamiast spać bawi się z bratem w najlepsze. Babica zdecydowanie potrzebuje pomocy. Nie tak łatwo uśpić małe świnki...

Historyjka jest prosta i krótka, kilkuminutowa. Jej treść jest natomiast bardzo zrozumiała i ciekawa dla przedszkolaków, a przy okazji nietrudno dopatrzyć się w niej naturalności i przyziemności. Temat zasypiania to wszak temat, o którym można by mówić bez końca. Moje dzieci np., które bez bajki przed snem nie zasną same lubią pofantazjować i wymyślać bohaterów do wieczornych opowieści. Było więc wiele śmiechu podczas czytania tejże właśnie historyjki.

Lektura uprzyjemnia dzieciom wolny czas i jest jakże fantastyczną alternatywą dla bajki w TV. Poza tym Peppa podsuwa dzieciom fajne pomysły zabaw. Pokazuje jak wielką frajdą jest wspólne tworzenie opowieści, jak wiele przy tym śmiechu i zabawy, chociaż może lepiej nie eksperymentować przed snem ;) Książeczkę można zabrać wszędzie ze sobą i przeczytać zawsze gdy będziemy mieli na to ochotę. Do sięgnięcia po lekturę zachęcają też duże kolorowe ilustracje, które niczym nie odbiegają od tych z ekranów TV, a urocze wydanie przyciągnie do lektury wszystkie dzieci.

Myślę, że tego typu książeczki są fajnym pomysłem na oderwanie dzieci od ekranów TV, sposobem na ciekawą zabawę z ich ulubionymi bajkowymi bohaterami oraz okazją do rozwijania wyobraźni i to niekoniecznie w domu. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po ten właśnie tytuł, na pewno taka lektura ucieszy najmłodszych a już na pewno wywoła wielki uśmiech na twarzach wszystkich małych sympatyków świnki Peppy ;)

Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 220 x 215 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017
Cena: 6,99 zł


Brak komentarzy: