piątek, 31 marca 2017

"Stacyjkowo Ruszać czas! 12 Lody mistrza Frostiniego"


Na kanale MiniMini+ od kilku lat najmłodsi mogą śledzić perypetie sympatycznych bohaterów Stacyjkowa. Wszystkich fanów bajki, ale także dzieci, które nie kojarzą jeszcze jej bohaterów zachęcam do zapoznania się z interesującą serią książeczek opracowaną na motywach tejże animacji pt. "Stacyjkowo. Ruszać czas!". Jesteście ciekawi co skrywa najnowszy tom zatytułowany "Lody mistrza Frostiniego"?

Otóż jak zapewne wiecie Stacyjkowo to miasteczko, w którym mieszkają trzy młode jeszcze lokomotywy: Wilson, Koko oraz Bruno. Bohaterowie ci przeżywają liczne przygody, które zawsze są dla nich jakąś lekcją a przy tym wspierają się w trudnych chwilach i nieustannie mogą liczyć na wspólną przyjaźń. Tym razem czerwona lokomotywa spalinowa o imieniu Wilson zostaje pomocnikiem Frostiniego, żółtej lokomotywy, która produkuje i rozwozi lody po całej okolicy. Otóż przed Frostinim trudne zadanie. Musi wymyślić wyjątkowy deser na wieczorny bankiet. Wilson bardzo chce mu pomóc ale nie ma zielonego pojęcia o produkcji lodów. Co wyniknie z tej współpracy i czy uda się w końcu stworzyć wyjątkowy lodowy deser tego dowiecie się sięgając po tę właśnie książeczkę...

Prosty, przejrzysty i zrozumiały dla dzieci układ oraz pełne kolorowych ilustracji strony z ulubionymi bohaterami w roli głównej to świetny sposób na zabawę dla dzieci, w którą sprytnie wpleciono elementy edukacyjne. Bohaterowie Stacyjkowa, podobnie jak dzieci, ciągle się przecież uczą, odkrywają świat a maluchy wsłuchując się w ich przygody uczą się go razem z nimi. Książeczka będzie wielką gratką dla małych miłośników pociągów oraz oczywiście fanów bajki. Z doświadczenia wiem, że maluchy chętnie sięgają po takie krótkie, niezobowiązujące lektury dzięki którym mogą nie tylko na ekranach TV, ale również i poza domem spędzić wolny czas w towarzystwie ulubionych bohaterów. Nie pozostaje mi więc nic innego jak tylko zachęcić do sięgnięcia po prezentowany tytuł. Dobra zabawa gwarantowana ;)
Wydawnictwo: Media Service Zawada
Oprawa: miękka
Format: 220 x 220 mm
Liczba stron: 24
Rok wydania: 2017

Cena: 6,99 zł

Brak komentarzy: