środa, 8 marca 2017

"Przesuń paluszkiem" - nowa seria książeczek dla najmłodszych


Od czasów mojego dzieciństwa bardzo dużo zmieniło się na rynku wydawniczym. Ku uciesze rodziców oraz oczywiście najmłodszych dzieci pojawiły się książeczki, dzięki którym maluchy mogą w bardzo ciekawy sposób odkrywać świat oraz poznawać najróżniejsze historie. Takie właśnie książeczki od kilku dni urozmaicają zabawę mojej najmłodszej córce. Wszystko to za sprawą najnowszej serii "Przesuń paluszkiem", w skład której wchodzą obecnie cztery różne tytuły: Kiedy słońce wstaje, Na nocnym niebie, Gdy przychodzi wieczór, W lesie wróżek.

Cały ten cykl to książki kartonowe. Na ich grubych kartach najmłodsi znajdą natomiast krótkie pełne efektów specjalnych opowieści. Historie te to jednak nie tylko sam tekst. Ten jest wszak bardzo krótki, hasłowy. Opowieści bowiem tworzą same dzieci poprzez poruszanie paluszkiem ruchomych elementów książeczek, przesuwanie scen i ożywianie ich.  W zależności od tytułu maluchy sprawią, że na niebie rozbłysną gwiazdy, na drzewie pojawią się jabłka, nietoperze obudzą się ze snu, ślimak wyjdzie z muszli, na łące rozkwitną kwiaty, w oknach zapali się światło, ptaszek wylęgnie się z jaja, na niebie rozbłyśnie błyskawica... To jednak zaledwie maleńka część tego czym zadziwią dzieci te niesamowite książeczki.

Na kartach kartonówek znajdują się kolorowe, proste i nowoczesne ilustracje obrazujące najróżniejsze scenki i zjawiska przyrodnicze. Wybór jest bardzo udany a ich tematyka naprawdę ciekawa dla najmłodszych. Karty są bardzo grube a co za tym idzie bardzo wytrzymałe i trwałe. Zaokrąglone rogi zagwarantują bezpieczeństwo maluszkom a solidne wydanie zapewni, że będą bawić się książeczkami przez długi czas.

Takie książeczki zawsze wzbudzają w maluchach ogromną ciekawość i tak właśnie było w naszym domu. Ruchome elementy wyróżniają ten cykl na tle zwykłych książeczek i sprawiają, że maluchy chętnie do nich zaglądają, bawią się i uczą oswajając z pierwszymi lekturami. Wspaniale sprawdzą się więc u dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z książką. Krótkie teksty nie znudzą a możliwość poruszania wybranymi elementami uatrakcyjni zabawę.

Nam taka forma książeczek bardzo się spodobała. Są oryginalne i zauważyłam, że córka chętnie do nich wraca. A gdy nie brakuje Wam wyobraźni zawsze można samodzielnie coś opowiedzieć bazując na ilustracjach jakie się w nich znajdują. Sposobów na spędzenie czasu przy takich lekturkach jest bowiem wiele, ale zawsze są gwarancją przyjemnie spędzonego czasu z dzieckiem. Oczywiście polecam ;)


Wydawnictwo: Wilga
Format: 185 x 195 mm
Liczba stron: 12
Oprawa: książki całokartonowe
Rok wydania: 2017
Cena: 26,99 zł / 1 szt.


2 komentarze:

Katarzyna Tarocinska pisze...

Zastanawiam się nad zakupem, wstępnie jeden egzemplarz. Poleci Pani który przykuwa najwięcej uwagi?
Pozdrawiam!

Emma Te pisze...

Witam ;)Trudno powiedzieć, który tytuł jest najciekawszy. Zarówno ja jak i moje maluchy po każdy sięgamy z ochotą ;)
Teraz na stronie księgarni tania książka jeden jest w fajnej cenie (15zł), więc może warto od niego zacząć ;)
http://www.taniaksiazka.pl/przesun-paluszkiem-na-nocnym-niebie-p-928990.html
Pozdrawiam.