czwartek, 23 marca 2017

"Pingolo" - gra rodzinnaJeśli lubicie planszówki i szukacie wciągającej, prostej gry, w którą będziecie mogli zagrać wspólnie z małymi, nawet czteroletnimi dziećmi, proponuję skusić się na zakup "Pingolo". Gra spodobała mi się wizualnie, ma fantastyczny zimowy klimat, dlatego z ciekawością zasiedliśmy przy niej całą rodziną, a jak się szybko okazało było warto.

W kartonowym pudełku znalazłam takie oto elementy gry:
12 plastikowych figurek pingwinów
12 kolorowych jajek (po dwa w kolorach czerwonym, zielonym, żółtym, niebieskim, pomarańczowym i różowym)
4 tekturowe plansze - góry lodowe
2 kolorowe kostki do gry (ściany w kolorach jajek)
Krótką instrukcję gry

Celem gry jest zgromadzenie sześciu kolorowych jajek, które ukrywają pingwiny. Kto pierwszy tego dokona wygrywa grę. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Na środku stołu układamy nasze pingwinki a pod każdym z nich jedno jajko. Mieszamy wszystkie pingwiny. Gracze układają przed sobą planszę z górą lodową i kolejno rzucają kostkami. Po wyrzuceniu starają się odnaleźć jajka w kolorach jakie wskazują kostki. Jedna tura to jeden rzut kostkami (jednocześnie dwoma) i odkrycie dwóch pingwinków. Jeżeli pod pingwinkami znajdują się właściwe kolory jaj układamy je na swoich górach lodowych. Jeżeli nie udało nam się znaleźć tych właściwych kolejny gracz rzuca kostkami i próbuje odnaleźć jaja w kolorach jakie wskazują kostki. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zgromadzi na swojej górze 6 jaj.

W trakcie gry przydaje się szczęście, ale ważne jest też aby śledzić ruchy innych graczy i zapamiętywać jakie jajka znajdują się pod podnoszonymi przez nich pingwinkami. Przypomina to trochę memory. Gra jest ogólnie bardzo fajna i atrakcyjna szczególnie dla małych dzieci. Maluchy bowiem nie tylko ćwiczą przy niej pamięć, uczą się kolorów, zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z emocjami, ale przede wszystkim bardzo fajnie się bawią. Na pewno warto też pochwalić w tym miejscu świetną grafikę, żywe kolory, fantastyczne figurki pingwinów i duże wygodne kostki. Wszystko to jest dobrej jakości i bezpieczne dla dzieci. Zasady gry są natomiast proste i czteroletnie dzieci nie będą miały zupełnie żadnych problemów z ich opanowaniem.

Gdy zasiadamy do gry w gronie starszych dzieci można pokusić się o zagranie w wariant gry dla zaawansowanych graczy. Ne jest on może dużo bardziej trudny, ale daje nowe możliwości i urozmaica rozgrywkę. Ogólnie gra nie wymaga jakiegoś specjalnego kombinowania i planowania, wystarczy bowiem śledzić ruchy współgraczy i zapamiętywać jakie jajka znajdują się pod odkrywanymi przez nich pingwinami. Moje dzieci bardo ją polubiły i póki co gramy w nią od kilku dni niemal codziennie, a dzieci zawsze z ochotą rozpoczynają kolejne rozgrywki. To chyba najlepszy dowód na to, że warto zwrócić na nią uwagę i sprezentować dzieciom. Gra przebiega bardzo szybko, jest bardzo emocjonująca i gwarantuje dobrą zabawę. Polecam!
Wydawnictwo: FoxGames
Wiek graczy: 4 - 104 lat
Ilość graczy: 2 - 4
Czas rozgrywki: 15 min.
Rok wydania: 2017

Cena: 66,99 zł

Brak komentarzy: