poniedziałek, 27 marca 2017

"Memory. Ptaki Polski"


Pamięć warto ćwiczyć od najmłodszych lat. Fajnym pomysłem na takie ćwiczenia jest chociażby popularna gra memory, z którą zapewne każdy z was się już spotkał. Na rynku dostępne są bowiem jej różne wersje, ale ja pokażę wam dziś tę, która szczególnie przypadła mi do gustu pt. "Memory. Ptaki Polski", i która jest jednocześnie pierwszą grę wydaną przez wydawnictwo RM.

Memory to gra rozwijająca spostrzegawczość, koncentrację i pamięć. Ta wersja ma ponadto również inne zalety. Dzięki niej bowiem dzieci mają okazję przyjrzeć się 24 popularnym i żyjącym w Polsce gatunkom ptaków jak: mysikrólik, sikorka bogatka, kowalik, wróbel, skowronek, zimorodek, jaskółka dymówka, jerzyk, jemiołuszka, szpak, wilga, dzięcioł duży, dudek, sójka, kukułka, pustułka, mewa śmieszka, puszczyk, sroka, wrona, bąk, bocian biały, orzeł bielik, łabędź niemy. Ich sylwetki zaprezentowane na tekturowych kafelkach gry stanowią fotografie ptaków w ich naturalnym środowisku. Są przy tym na tyle precyzyjne, że umożliwiają ich identyfikację w terenie.

W pudełku dzieci poza zestawem kwadratowych kafelków znajdą też instrukcję gry. Aby rozpocząć rozgrywkę wystarczy wszystkie kafelki odwrócić w taki sposób aby nie było widać ptaków i ułożyć na stole. Młodsze dzieci mogą użyć do tego mniejszej ilości kafelków by łatwiej im było odnaleźć poszczególne pary. Każdy gracz odkrywa oczywiście dwa kafelki. Gdy na obu znajdują się te same gatunki ptaków odkłada je na bok i odkrywa kolejne dwa kafelki. Gdy natomiast ptaki na obrazkach są różne gracz zakrywa je i kolejna osoba próbuje swoich sił wykorzystując informację o tym jakie ptaki przed chwilą odkrył poprzedni gracz. Wygrywa oczywiście osoba, która zdobędzie najwięcej kafelków z ptakami a gra kończy się gdy wszystkie zostaną odkryte.

Gra sprawdzi się już u dzieci na etapie wieku przedszkolnego ale i te starsze równie chętne zasiądą do rozgrywki. Wykonana jest solidnie, estetycznie i na pewno posłuży na długo. Sylwetki ptaków pomogą natomiast dzieciom w przyswojeniu ich nazw oraz oswojeniu się z wizerunkami najpopularniejszych polskich gatunków ptaków. Memory to gra lubiana i na tyle szybka i emocjonująca, że świetnie sprawdza się jako gra rodzinna. To wydanie natomiast jest naprawdę godne polecenia dlatego gorąco zachęcam was do zwrócenia na nie uwagi ;)Wydawnictwo: RM
Oprawa: pudełko
Format: 290 x 190 mm
Rok wydania: 2017

Cena: 24,99 zł
Brak komentarzy: